פרופיל פרטי/ ציבורי

Started by Ron Rabinovitch on Thursday, April 28, 2011
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1-30 of 35 posts
4/28/2011 at 9:57 PM

שלום,
האם עוד מישהו נתקל בתופעה שבה אין לו אפשרות (האופציה לא מופיעה) להפוך פרופיל ציבורי לפרטי.
לדוגמא:
Yitzchak Barash
אני מנהל הפרופיל היחיד אך האופציה כלל לא מופיעה לי.

אשמח לחוות דעתכם

רוני

4/28/2011 at 10:13 PM

אם הפרופיל הוא מעבר לקבוצת המשפחה (תחת הגדות פרטיות) לא תוכל להפוך אותו לפרטי. עפ"י ההגדרות של ג'ני זו תרומתך לקהילה הגנאלוגית.
ראה
http://www.geni.com/help/privacy

4/29/2011 at 2:38 PM

למה לך להפוך פרופיל ציבורי לפרטי? עדיף שיהיה ציבורי. אם האדם נפטר - על אחת כמה וכמה

4/29/2011 at 9:42 PM

יגאל - כולנו בני אדם, כולנו נגועים במידה זו או אחרת של "זה שלי, אל תיגע לי בזה" ואין בזה שום דבר רע.
כאשר התחלתי לנהל את אילן היוחסין "שלי" בג'ני הייתי מאוד מרוצה מיכולת הגדילה המהירה של האילן ע"י ביצוע מיזוגים, עד שיום אחד בוצע מיזוג בניגוד לרצוני. אז הבנתי שגם למטבע הזו יש שני צדדים. היום אני חי בשלום עם הסיכון שמישהו יגרום נזק בתמורה לבניית האילן הגדול בצורה נכונה יותר. המושג האילן "שלי" מצטצצם לאילן הישיר שלי בלבד, עדיין אני סבור שמי שאינו צאצא ישיר של פרופיל מסויים, לא אמור לגעת בו אם יש צאצא ישיר שהוא פעיל בג'ני.

4/30/2011 at 12:03 AM

לצערי , הרצון לפרטיות יתר והרכושנות מצד הצאצאים הישירים כבר טפח על פני פעמיים ב- 24 השעותהאחרונות.
מה שאני עושה (במידה ומאושר המיזוג) הינו להעביר את המושכות (ובמהירות) לאותו בעל עניין על מנת שימשיך מכאן והלאה לפי רצונו...

4/30/2011 at 12:34 AM

ומה עושים כאשר אותו "בעל עניין" אמנם קרוב יותר לפרופיל המדובר, אבל יש לו הערכה מועטה ביותר לאמיתות הסטוריות ואמינות המידע?
די בקלות אתה עלול למצוא את עצמך בן דוד של הארי פוטר, או של פו הדב...(היה גם בארט סימפסון...)

4/30/2011 at 1:46 AM

היית מאד קרוב - אכן יש לי בן דוד שני בשם POTTER במשפחה....

בכל מקרה - אני רוצים שהמשפחה שלנו תהא עם נתונים נכונים (ואת זה מנסים לטייב כל הזמן).
לגבי הקישורים המרוחקים - נתייחס אליהם בבחינת "כבדהו וחשדהו" (כמו גם ב- WIKIPEDIA שגם שם המידע בחלקו לא תואם את העובדות...)

4/30/2011 at 2:00 AM

וויקיפדה זה *בדיוק* המודל שג'ני מיישם. הרבה אנשים רואים ומתקנים.
כמו שיש בוויקיפדיה נושאים במחלוקת, כנראה שגם פה.
דיון שהשתתפתי בו לאחרונה עסק ברישום הורים מאמצים וביולוגיים שאינו מקבל מענה כרגע. אבל בכל רגע נתון עלול אחד מבני המשפחה באותו מקרה להחליף את ההורים הלוך ושוב.

4/30/2011 at 4:39 AM

הי רוני

אכן היה פעם מתג בפרופיל להפוך אותו לציבורי/פרטי אבל אני כבר לא רואה אותו ויש לי הרגש שהמתג הזה מופיע רק בהגדרה הראשונית של הפרופיל.

דני

4/30/2011 at 4:44 AM

דני,
הוא מופיע באופן שהייתי קורא לו "אקראי" - משום שהשבוע יסיתי לטפל בכמה פרופילים כאלו (כולם נפתחו באותו זמן וכולם באותו מרחק "קירבה" ממני).
לחלקם היתה אפשרות להחלפת אופי הפרופיל וחלקם "נחסמו" לאפשרות עדכון זו (לנצח).
אולי, כדברי יעקב בתחילת הדיון - זוהי "תרומתי" (האקראית) לקהילה הגנאולוגית....

4/30/2011 at 4:51 AM

רוני, בתור איש מחשבים, אני בטוח שאתה לא מאמין שמישהו הכניס שם פקודת RANDOM.
:-)
האפשרות להחליף מצב של פרופיל מציבורי לפרטי קיימת רק לפרופילים בתוך הגדרת קובצת המשפחה (ראו לינק למעלה)
בנוסף - פרופיל "נתבע" (=פרופיל שיש אדם חי שטוען שהוא הפרופיל) יצוא מתכולת יכולת העריכה שלנו אלא אם הוא ציין זאת אחרת.
פרופיל שיש לו יותר ממנהל אחד שאינם בני משפחה לא ניתן להפוך לפרטי (ייתכן שמגבלת בני המשפחה לא רלוונטית)

4/30/2011 at 8:05 AM

יעקב ידידי,
מכיוון שאני מכיר את תחום המחשוב גם מבפנים וגם מבחוץ (כלקוח), אזי לצערי אני יכול להגיד שהכל אפשרי (כמו שחשבונאי ישאל אותך לכמה אתה רוצה להגיע בחיבור של 1+1...).
כפי שציינתי, לגבי פרופילים "זהים" ברמת הקירבה , ברמת הניהול ובתאריך הפתיחה קיבלתי (לצערי) תוצאות שונות --- זו המציאות.
אולם,
ננסה להתמודד עם זה באופן עצמאי ובסיוע של עמיתינו כדי לטייב הנתונים ולהגיע לתוצאות המקוות.
רוני

רון,
יעקב צודק. אבל יש פתרון חלקי להפיכת פרופיל לפרטי - אם יש משהו פעיל בעץ שלכם, שיותר קרוב אל הפרופילים האלה, כך שהם בקבוצה המשפחתית שלו, אז *הוא* יכול לשנות אותם בהתאם.
זה אולי יסביר את ה"אקראיות" שאתה רואה. יתכן שפשוט יש להם קרובים שיותר קרובים ממך.
כמו שאתה מציין לגבי מיזוגים, גם במקרים כאלה מומלץ להעביר ניהול של פרופילים רחוקים, אל אנשים קרובים יותר

4/30/2011 at 2:09 PM

שמואל,
תודה על ההסבר.

רוני

4/30/2011 at 3:34 PM

אני חושב שאני גם נתקלתי בתופעה שרון מתאר

שמתי לב שברוב המקרים אי אפשר לשנות ממראה העץ אלא בדף הפרופיל עצמו
ולא מתפריט האופציות

4/30/2011 at 11:42 PM

גם אני נתקלתי בתופעה זו ודומות לה.
נראה לי שג'ני נאלצים (אמריקאיות? אמריקאיות יתר?) לשנות את כללי הפרטיות
מעבר למה שהיה רצוי, וזה מבלבל את כולם.
בעבר היתה תיבת סימון ל"ציבורי" בשני חלונות העריכה של הפרופיל (הראשי ומהעץ),
באחת מהן היתה מתקבלת הודעת אזהרה מפחידה בשינוי פרופיל לציבורי (שהרתיעה משתמשים לא מנוסים) ובשניה לא.
אכן - התיבה לא היתה מופיעה תמיד, על פי כללים מורכבים שציינתם לעיל.
בשלב מסוים עברה הפעולה לתפריט
ACTIONS
ומתי שהוא ראיתי אותה כלינק לפעולה בתצוגת רשימה
Set this profile as Public
כאשר הפרופיל פרטי, או ההיפך לפרופיל ציבורי.

5/1/2011 at 11:22 PM

באופן כללי יש לי תחושה של חוסר אחידות במסכים השונים של ג'ני.
זה כאילו מספר קבוצות פיתחו חלקים שונים בלי תאום ביניהן

דני,
כל ג'ני מונה פחות מ... 20 איש.

5/2/2011 at 9:06 AM

זה עדין לא מונע חוסר אחידות..
לדעתי יחסית מדובר במערכת יציבה ואחידה, למעט חלק מההשינויים שנעשו לאחרונה.

Private User
5/10/2011 at 12:52 PM

Sorry about the English, but it's much easier for me.

I would like to comment on what was said here about 'people changing the tree' versus 'contributing to the community'.

As Yaacov Glezer also noted, there are people who make changes without verifying facts, and just make a mess of the tree for others.
My case in point, is some of the connections in my (late) father-in-law's family history, from the Hatam Sofer. Before he passed away, he gave me a lot of information that he knew in considerable detail, all of which I recorded on Geni. Some of the connections he told me vanished with other people's changes, and since I had sat at the computer with him, I now have NO WAY whatsoever of retrieving what was lost. (One more "chaval al de-avdin...").

Since then, I always try to keep profiles private, not because of "it's mine, keep out", but rather, "I know what I wrote, don't mess it up".

I also think that the vast majority of Geni users have zero interest in "contributing to the community". Who cares about the "community"??? We want OUR family tree available to OUR family, for our kids to know and not forget.

Thanks,
Shimon

Shimon,
sorry for the loss of this information. You should ALWAYS do a periodic back-up of your work by doing a periodic download of a GEDCOM file of your tree. You do this by going to the relevant profile (usually yours), and under the Actions menu (top-right corner), press "Export GEDCOM". This will create a file with your tree info that you can then download.

I disagree about most people wanting only their own tree. This might be so closer to present time (understandably), but the farther back you go, the more the benefit of sharing our efforts become obvious. You can't keep profiles of people outside of your Family-Group private, this means anybody born before around 1850.

Regarding the Rabbi Moshe Sofer-Schreiber, ''Hatam Sofer'' I believe Yigal Burstein is our "resident expert". Perhaps he can help.

5/10/2011 at 8:05 PM

שמעון,
אני אתחיל בעברית בשביל הביטוי, ואמשיך באנגלית - פתחת "קופת שרצים".
there are several other Family tree sites or programs that can be found on the web and focus on the private tree
Geni is focusing on the world family tree and that's the reason for the forced public profiles
you can find many discussions about it with many opinions.
I keep a copy of my tree on another program (It's not appropriate to name it here) that doesn't allow others to edit my tree.
Each of us has to decide what is more important - "tree growth" of data safety

5/14/2011 at 2:19 AM

אני מסכים עם יעקב גלזר.
יש לאנשים רצון "לבודד" את העץ שלהם מעצים אחרים ע"מ שאנשים אחרים לא "יחרבו" להם את העץ.
הבעיה היא שהגישה הזאת מתאימה לבניית עץ פרטי בתוכנות שמוצעות באינטרנט אבל לחלוטין לא מתאימה לג'ני.
יש חסרון בפתיחת העץ שלך בג'ני לעולם ובהתחברות לעצים אחרים אבל נקודת המוצא שלי שמי שעובד בג'ני אין כוונות רעות ואם קרו תקלות (וקורות) אז צריך לנשוך שפתיים ולתקן אותן.

5/14/2011 at 4:17 AM

מסכים בהחלט עם דני גרשוני.

Private
5/14/2011 at 4:27 AM

יעקב, הזכרתה איזשהוא דיון על הורים מאמצים ו ביולוגיים.
איפה אפשר ליקרוא על כך?
תודה, ישראל

5/14/2011 at 5:42 AM

ישראל,
זה הדיון שאני השתתפתי בו:
http://www.geni.com/discussions/93856
אם תחפש את המילה
adopt
בדיונים הציבוריים - תמצא עוד הרבה.

Private
5/14/2011 at 10:37 AM

תודה, יעקב. אך אני לא דובר אנגלית.
האם יש מהשהוא בעברית?

5/14/2011 at 10:59 AM

לא מצאתי משהו ממוקד בעברית, אין הרבה דיונים בעברית עדיין.
בשורה התחתונה - ג'ני אינה תומכת כרגע בהורים כפולים ולכן אתה צריך להחליט עם עצמך כיצד לרשום את המידע.
חשוב לציין שאם ידועים ההורים הביולוגיים - יש סיכוי שמישהו יבנה את האילן שלהם ואז ינסו להזיז את הצאצאים להורים הביולוגיים ויהיה "שמח".
קח בחשבון שגם אם מדובר בפרופילים פרטיים - מישהו מתוך קבוצת המשפחה עלול לבצע את השינויים הללו בתום לב ולא בזדון.

Private
5/14/2011 at 12:03 PM

זה משעשיתי, חיברתי לאחד ורשמתי על השני, אך נדמה לי שאפשר היה ליצור משהוא יותר
אמין מתוך התוכנה עצמה. תודה בכל טאופן.

Showing 1-30 of 35 posts

Create a free account or login to participate in this discussion