Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1051-1080 of 2971 posts

Hea Jaak Tulp, olen kõigi meie andmete avalikustamise poolt, aga austan seejuures ka teiste inimeste valikuõigust. Kõik meie seast pole harjunud nii avalikud olema ja seetõttu ei pruugi tahta avalikustada, mestida, mis iganes tegevusi teha olemasolevate profiilidega, meil pole õigust ka keelata neil Genis olla ja sundida omaette nokitsema. Nemad on samasuguse õigusega omandanud Geni konto nagu teisedki ning on sellega võib-olla tegelenud sama innukalt nagu ülejäänud Geni kodanikud. Ainult teistel eesmärkidel. Kõik meie seast ei pruugi ka tegelikku olukorda teada. Kas kõik mis on kirjas on tõde või sisaldab fakte ka suusõnaline traditsioon - need on ajaloo allikakriitika põhiküsimused. Samuti on siin erinevates aruteludes olnud küsimusi, mis lähtuvad teemadest geneetiline või tegelik ema/isa, kasuvanemad v tegelikud jne. Olen veendunud, et selliste küsimuste lahendamisel võib Geni pakkuda ka psühholoogilist tuge ja toeks mestimisele lubada ka genipuu õiglasi ja tegelike suhete kajastust, samas ei saa sellistesse lahendustesse sekkuda jõuga kusagilt väljastpoolt, tugevama õigusega ja oma arvamust peale surudes puhtalt sellepärast, et "puu peab kiiresti korras olema, mis kuradi kollane komnurgake". Panust maailmapuule saab sel juhul oodata ikkagi ainult osaliste poolse panuse tunnustamisel või lahenduse ootamisel. Päikest!

Private User. Täiesti nõus ja ma ei pea nägema kõigi lehma lellepoegade andmeid ja ei ole võimalik ega vajalik ka kogu maailma tundma õppida, aga pean mitte uurimise pärast, aga harude lõpuni mestimiseks need enda jaoks nähtavaks tegema. Ma ei muuda ju privaatseid profiile avalikeks kuigi kõik üle 30 aasta surnud isikud võiks olla avalikud (just nagu andmekaitseseaduses on ka paika pandud). Küsimus on siin jällegi, et inimesed ei usalda üksteist.

Algusest peale peaks igale Geni kasutajale selgeks tegema, et sel hetkel kui nad liituvad Geni suure puuga, on nad avalikkuse huviobjektid. Iga tegevus, mida tehakse internetis, on avalik tegevus (on ainult süsteemid ja kaitsemehhanismid, mis takistavad vähem kogenumatel sellele juurde pääseda) ja ei ole võimalik ühes katla servas keeta paksemat suppi kui teises. Palun, privatiseerige ära, siis tavakasutajad ei näe ühtegi teie või teie koostöölise kaashallatavat profiili. Mis saab siis koostööst uuemate kasutajatega?

Mis puutub suusõnalisse traditsiooni, siis kõik on võimalik lisatava profiili lisainfosse kirja panna, aga üldiselt loevad ikkagi tõestusmaterjalid. Küsitavate sarnasuste kohta tuleb koos selgeks asjad teha ja kui ka on puu arendamisel tehtud vead, siis need koos selgeks vaielda ja siis mõnel PRO-l (kui on abi vaja) lasta ära parandada. Abilised, mis siin teemaks on, on mu meelest eelkõige mitteaktiivsete haldajate pärast, kelle taga puu arendus ja korrigeerimine kinni seisab. Kollased kolmnurgad jäävad seisma kui on erinevad andmed. Kui keegi on näiteks poja ja samanimelise vanaisa kogemata kokku mestinud, siis sellised asjad tuleb korda teha.

Jaak Tulp jt kaaskannatajad mestimatuses. Püüdsin muule viidata. Sellele, et ajataju, hõlmamisvõime nagu ka temperament võib olla inimestel erinev. Ja see ei anna tavaliselt õigust ja põhjust oma tahtmist, mida sageli nimetatakse üldiseks hüvanguks, jõuga läbi viia. Meie eellased ulatuvad ülikaugesse minevikku ja seega võib selle ühise sugupuu projekti suhtuda natuke rahulikumalt, lubades selle harudel harjuda ohooelamusega oma seoste ulatusest, võimalustest oma teadmisi lisada, õppida ise puud korrigeerima etc, mitte kogu suguvõsast ühiskatlas ühe koka käe all suppi valmis keetma, maitsestama oma maitse järgi ja ka ära sööma (puine pealekauba). Küsimus seisab selles, kuhu meil kiiret? Kas kõik peab kohe korras ja valmis olema või võib mõnda asja ka viimistleda, mõtelda, suhelda? Kas mitteaktiivsus tähendab seda, et pole 2 nädalat arvuti taga olnud või aktsepteerime ka seda, et aktiivne genealoog võis sõita Belgia Kongosse neljaks aastaks oma suguvõsa juuri uurima (minu teada on geni umbes nii kaua interneedust õilistanud)? Luukere on meil olemas. Lisage parem liha luudele. Kirjutage sinna, kus praegu vaid viide Saagale, kes nad olid, mida head nad lisaks oma lastele siin ilmas veel tegid. Eriti nende kohta, keda raamatutes seni kirjutet pole. Jõud on kahjuks praegu suunatud vormile, mitte sisule. Ikka päikest!

Kui geni paari aasta pärast pillid kotti paneb raha puudusel (millele viitab kõrgete tasude kehtestamine), siis on kiire. Nämmutada võib küll ja uurida ja puurida ja igaüks tegelgu siis millega tahab, aga eesmärk on üks - puu arendamine. Siiski leidub põikpäiseid iseteadjaid, kes ei tea midagi korrektsetest vormidest, ei suhtle või hakkavad puud lõhkuma hoopis mingi emotsiooni najal jms (ehk nimetad seda vürtsiks või hoopis valesti kirjapanemisi?). Arutlustes on kirja pandud üldtunnustatud reeglid. Kui neid kirjeid pisut korrektseks teha, leiab kohe vasted üles ja ma vean kihla, et poleks pooltki neid andmete konflikte, mis praegu on. Tahaks ikka, et asjast asja saab ja mitte saja aasta pärast, et saaks minu pärast korrektse gedcomi teha endale kui siin enam tegutseda ei lasta. Jah, luukere on meil olemas - nüüd vaja kondid üksteise külge kinni panna nii, et skelett on selline nagu olema peab kui lubate nii piltlikult väljenduda. Liha võivad juurde panna need, kes aktiivselt uurivad ja kes isikuid tunnevad ja aktsepteerime siis üksteise kirjapanekuid ja kui on teised andmed, siis küsime üksteiselt selgitust. Ma ei vaidle siinjuures mitte sinuga, vaid ideoloogiaga millest räägid, seega ärme võtame nii isiklikult. Jutt ei ole kahest nädalast arvuti taga mitte olemisest, jutt on mitmest ja mitmest kuust Genisse mitte sisselogimisest. Ehk inimene ei saagi enam sisse logida ükskõik mis põhjusel lõpetades kõige kurvemaga...no siis peab ju käituma nõnda nagu abilised käituvad. Maailm ei jää seisma osade inimeste tegevusetuse taha ja nad võiks rõõmu tunda hoopis sellest, et (oh!) ilus ja korras puu kui lõpuks uuesti sisse tulevad ilma et oleks ise pidanud lillegi liigutama.

Tekkis selline küsimus, kui minu puus on näiteks 10 põlve ja liidetavas harus on näiteks 3 põlve, kas siis toimub mestimine ka liidetava haru sisestamata 7 põlvega? Ja inimene, kes näiteks on sisestanud ainult oma vanavanemad ja rohkem ei tea midagi, saab automaatselt ka kõigi minu poolt sisestatud meie ühiste esivanemate haldajaks? Vaatasin ühte hiljutist mestimist enda puus, millele järgnes mitme põlvkonna No Name isikute liitmine. Kas ma olen millestki valesti aru saanud või ongi nii?

Anu: need eisivanemad peaksid ikka sinu halduses olema, kuna ei ole midagi milega neid meistida. Kuid mõni kord tehtakse topeltkandeid ainult seleks et saada teatud isikukrjele haldusõigused.

Arne Pajula ja teised
Nüüd peaks seal enamusel abilistes üsna palju lugeda olema.

Hooldajad/Kuraatorid on praegu:
Henn Sarv
Lauri Kreen
Liivi Murumets (hetkel abilist pole)
Jaanus Luuse (on ise veel abilisena töös)

Tutvustame siis pisut neid hooldajate ja PRO-de abilisi:
Unknown Profile -> Henn
(No Name) -> Henn
Uus Abiline -> Henn
Unknown Profile -> Lauri
Geni Sanitar -> Jaak Tulp
Anne Kukermann -> Anne Kukermann
Ka Private User on pruukinud mitmeid abilisi, hetkel aga ei oska neid leida.

Minu abilistest on tegevuses ainult esimene. Ülejäänud kaks on vanast ajast ja jõude

http://www.geni.com/people/Anu-J%C3%A4rv/6000000007120192422 - No name võib tekkida nt. siis, kui on olnud erinevas kirjapildis nimed ja siis valitud üks neist. Vt. isiku profiilil "muudatused" - sealt peaks midagi näha olema.
Mis puutub nn "haldusõigusesse" siis tollele 3 põlve sisestanule võiks Te ülemised 7 põlve esivanemaid kaashaldusesse anda - on lihtkasutajal parem otsida ja vaadata ja täiendada. Esivanemaid ei saa ju ometi ära omastada :)

olen genis suht vähe aega alles,aga päris huvitav on vaadata,kes sugupuus eksisteerivad

Hmm, mul ei õnnestu enam arutelusse lingiga nime panek miskipärast.

[[ ]] ja id number vahele

Aitäh, Geni Sanitar -
õnnestus nüüd lõpuks ka, ma varem ikka "kopeeri lingi aadress" ja aga nüüd siis tuli miskipärast http:// ka kaasa, selle eest ära võttes oli ok. Aga proovin nurksulgudega ka kohe: Geni Sanitar

Ka mul on mestimiseks pooleteist päeva vanune "geni-sulane":
Unknown Profile → Private User

Eesmärgiks on tema abil oma ootel mestimiste nimekirja (http://www.geni.com/list/requested_merges) lühendada. Hetkel on ca 950 mestimist ootel, kuid suur osa on isoleeritud puudega ja neile hammas peale ei hakka ja ega ole vajagi.

Ütleks mõned kiidusõnad aadressil Jaak Tulp ja teised mestimisabilised. Genisse kasutajat tehes ju kirjutatakse, milleks konkreetne leht. Koostöö on põhirõhuna. Ühine puu. Muidugi nüüd Geni valetab nii, et suu suitseb - "it's free". See, et mestimisabilised siin toimetavad, tähendab ikkagi kokkuvõttes seda, et Genisse kogunenud eestlased ei pea kõik oma raha riigist välja viima :) Lisaks siis pluss, et rääkigu nood võõrad rahvad, mis tahavad, enamus siin meist ikka oma rahvast hoidev / toetav punt. Mitte, et miski teise rahvuse vastu keegi ebasõbralik peaks olema, ent tilgake verd teeb ikkagi vee paksemaks :)
Nood, kes privaatseid sugupuid oma põhjalikkusega teevad, noil ju neid veebisaite selleks küll ja küll. Siin aga isiklkult mu arvates ei ole see koht.

Pro-na näen oma sugulusastet nii otseste sugulastega kui lehma lellepoegadega. Aga kas see ka võimalik on, et näen kahe erineva inimese omavahelist sugulust??

Agnes Valgiste
selleks on iga isikukirje sees ülal paremas nurgas üks roheline knopka.
Kui sellel klikkida, siis näitab ta edaspidi isikute sugulust märgistatud isiku suhtes. Töötab piiratult ka tavakasutaja puhul.

Tere, kõigile! Olen pikemat aega jälginud (muidugi aeg ajalt) kemplemist selle suure puu loomise suhtes. Tundub, et paljud ei ole saanud aru, et mõte on siin palju sügavam, kui ainult oma lähi sugulaste paika panemine. Kunagi oli poleemika, et kas Mormoonid teevad õigesti, et panevad neti meie arhiivi.:)Tänu sellele on ka nüüd tulnud meie hulka selliseid, kes riigi seadustega on kursis ja väga suured selle ala jälgijad. Tegelikult mulle tundub, et tegu on tõeliste tagurlite elementidega, kes tahavad juuksekarva pikku pidi lõhki ajada. Luban arvata, et nad on ise laisad, et midagi ise ära teha. Kui midagi pole teha siis anna aga minna ja näri teiste tegemiste üle. Las siis teised näevad vaeva ja selgitavad mulle. Tegelikult tahan küsida nende targutajate käest ja igasugu riigiseaduste tundjate käest - mida ise oled teinud peale targutamise? Momendil on tõesti hea, et meil on arhiiv saadaval kodudes ja on hea toolis olles uurida oma vanavanemate kohta midagi. Ja kus sa ka oled ja sina teed oma sugupuud kodus. Ja ega raha ka selle peale pole vaja kulutada. OH TEID KÜLL!!
Omal ajal, kui mina alustasin oma puu ajaloo uurimist (see oli veel ennem seda aega, kui eesti inimetele anti oma maid tagasi) kas mäletate veel seda aega? Ega vist paljud mäleta ja tea!! Kõigepealt olid vanad inimesed, kirikud ja siis arhiivid. Kõike seda tegin oma rahadega ja oma aja kuluga. Arvan, et meie Genis on nii mõnigi, kes omab sellel alal ka sarnaseid kogemusi minuga. Nüüdseks teeme suurt sugupuud ja olen õnnelik, et me oleme ühinenud. Tore tunne on, et me oleme liitunud ja üks teist abistame. Kirjutan oma kirja näiteks Hennule ja tema hea mees tuleb mulle appi. Pealegi on ta minu sugulane- ühke tunne ja põrr kui hea on olla. Nii võib väga paljude kohta öelda. Tublid poisid ja tüdrukud olete!!! Nüüd, aga nende juurde, kes närivad teiste tegemiste üle... Tehke ennem midagi ära ja siis võtke sõna. Muide ega keegi ei ole ka kutsunud teid meie hulka! Tehke oma sugupuud või mida iganes kodus ja olge tõelised EESTI INIMESED!!! Isikulikult soovin kõigile tegijatele jõudu ja tugevaid närve!! Henn, suuremad tänud, et oled meil selline tore vana rahu ise. Loodan, väga Sinuga kunagi reaalsuses kohtuda ja siis juba isiklikult kallistada. Kõigile rahulikku Jõuluaega ja ikka edasi läbi raskuste.
Lugupidamisega, Este Vain

Tänan sind, Este! Sinu kiri on otse mu mõtetest maha kirjutet. Just tänu sinule hakkasin isegi paarkümmend aastat tagasi suguvõsa ja juurte vastu huvi tundma. Asi soikus kuni Geni võimaluste avastamiseni. Kahjuks muidugi saab ka siin rahaahnus heast asjast võitu. Aga suurema töö ja niipalju, kui laua tagant tõusmata võimalik teha, sain siiski kokku.
Võin Sind, Este, lohutada, et iga hea asja kallal on irisejaid, neid ei tasu tähele panna. Ju neil pole muud väljundit, näiteks naise-mehe kallal iramist. Samuti olen minagi väga tänulik Hennule, Laurile, Jaagule ja teistele tublidele eestvedajatele.
Kaunist jõuluaega kõigile!

Este Vain - väga armas postitus :)

Arne Pajula - kahjuks näidatakse seda rõhknaela vaid avalikel mittekasutajatel aga kasutajatest vaid lähisugulastel ning pereühma liikmetel.
Koostööpartner ega jälgitav pole kahjuks "knopkaõiguslikud"
PRO-de jaoks toimib aga suvalise A ja B vahel selline "kood":
http://www.geni.com/path/+is+related+to+?from=ESIMENENUMBER&to=... mida võite katsetada...

Tänan, selge siis!

Tere! Kirjutan teile enda avastusest sugulussidemete näitamise kohta Genis. Toon lausa konkreetse näite. Kirjaniku Juhan Jaigi ja minu vahele jääb kaheksa inimest. Geni näitab meie sugulussidet, kust nähtub, et meie vahele jääb üks erinevatest sugupuudest lähtuv abielu, mis välistab minu ja kirjaniku vahelise veresuguluse. Juhuslikult, nagu klaver põõsas, ma tean, et meil on ühine esivanem. Kontrollisin Genis enda versiooni üle. Mul oligi õigus. Tema vaarisa ja minu vanaema vaarisa olid vennad, st meie vahele jääb samuti kaheksa inimest. Kõik on Genis kenasti olemas. Miks Geni näitab sugulussidet n-ö üle kivide ja kändude, jättes palju lihtsama sugulustee, sh just veresuguluse hoopis kõrvale, on minu jaoks kummaline. Muide, see pole ainuke juhtum, sest olen ka teistel juhtumitel sellist nn kassi-hiire mängu siin kogenud, st Geni näitab sugulussidet üle teiste sugupuude, samas jättes näitamata otsesema sugulussideme, sh veresuguluse, kuigi kõikide asjaosaliste andmed Genis kenasti üleval.

Geni suguluse algoritmid töötavad tihti nii kummaliselt sellepärast et Geni tehnikud tahavad hoida serveri koormust nii madalal kui võimalik. Tänapäevased algoritmid on siis sellel määral "optimeeritud". Asjad aga muutuvad, ehk parimatest algoritmidest saks ka kerkida uued hinnakujundused.

Arvata võib, et mingi 2 inimese seos salvestatakse ära ja kasutatakse seda või pigem on asi nii, et väljastatakse esimene sobiv. Kui seda pole, on teade ... oodake veel, oodake paremaid aegu. Ka mul on nii jobutuslikke olukordi olnud, aga tehke ise paremini, algoritmikud ja programmeerijad. Sisuliselt tuleks ju kõik variandid läbi proovida. Algoritm on aga õnnelik, kui ta midagi kahe inimese vahel leidis. On selge, et mida rohkem on infot kaugest minevikust, seda rohkem neid seoseid võib olla. Kes ütleb GENI meestele ette algoritmi, mis annaks kõige suurema nn.veresugulusega seose. See kõik on ju mustas kastis sobramine.

Palju ühel inimesel otseseid sugulasi on? Keskmiselt 6? (isa-ema-naine-kolm last)? Nuvott, 8-ne seos nõuab sel juhul ideaalseima vaste leidmiseks otsingut kuus astmes kaheksa võrdub 1679616 (1.7 miljonit!) ahelat mööda. See on siis nö 'brute force' (kõikide võimaluste nüri järjekindlusega) läbivaatamise puhul.

Ma ise kah mitmedki aastad andmebaasidega kokku puutununa olen niigi hämmastuses, kui kähku geni seoseid suudab leida, olgugi need siis mitte kõige ideaalsemad. Ma võin mõnda sellist algoritmi küll ette kujutada, aga tihtipeale need algoritmid võivadki leiada just mitteoptimaalse seose.

MA korra olen seda algoritmi kirjeldanud - aga eks ma kirjelda uuesti

1. Kui avatakse profiil, siis proovitakse "lihtalgoritmiga" leida selle sugulus fookusisikuga (enamasti sinuga).

2. Kui lihtalgoritm ei aita, siis näidatakse sinine kast, mis võimaldab otsida pikemat teed.

Kord leitud teekond häshitakse - et ei peaks alati otsima. Häshimisel on võtmeks otspunktide koodid. Näiteks minu ja selle va vaarao teekond on korra leitud ja siis on ta mingi aja häshis meeles. Seal on miski ligi 200 sammu. aga mingit lõiku selles pole tal "meeles" ja seepärast iga lõiku sellest ei pruugi ta leida.

Lihtalgoritm ja pikem algoritm erinevad ajakulukuse mõttes. Lihtne tehakse sünkroonis. Teekond, mis on võimalik tuvastada lehe laadimise aja jooksul leitakse, siis otsing katkestatakse. Keeruline teekond leitakse assünkroonselt ja siin on "piduriks" vaid aeg ja serveri koormus (oletatavalt on mingid teised piirajad veel - näiteks olen avastanud, et teekonda näidatakse vaid need sugulussidemed, mida muidu ka näeks, aga mitte alati - seega privaatprofiilid toimivad pidurina aga mitte tõkisena.

Oletan (ei ole kontrollinud), et otsimisalgoritm toimub puu läbimise loogikas - kas käivitatkse korraga mitu threadi või ei, ei oska hinnata. Tõenäoliselt on erinevatel sugulussuundadel oma kaalud, mis määravad, millist haru eelistatakse edasi ronida. Klassikaliselt lisatakse iga node loendisse, mis pidurdab - see väldib tsükleid. Selline algoritm uurib suht kiirelt puus ühe node ümbruse.

Lihtalgoritm leiab toimib järgmise loogikaga (katsetega kontrollitud)

1. KUi sugulustee on käshis, siis see leitakse KOHE - st kui otspunktide vahel on kord tee leitud, siis seda otsima ei hakata.

Käsh unustab mingi aja jooksul

Sugulussideme lahtilõikamisel kustutatakse käshist KÕIK teed, mis sisaldavad lahtilõigatavat lõiku.

2. Kui otspunktid on samas "peres", siis leitakse ka kohe. Kui suure ringiga pere kohe leitakse, ei ole suutnud katsetega tuvastada.

Edasi tuleb kaks keerulist asja

A. Mis toimub mestimisel.

Mestimisel X1 ja X2 jääb järele üks profiil - ütleme X1. See tähendab, et käshist kaovad KÕIK teekonnad, mille otspunktiks (võimalik et ka kui teepeal) oli X2. Käik teekonnad, kus otspunktiks oli X1 jäävad ilusti alles.

St kui teekond SINA-X1 oli ntx 30 sammu ja SINA-X2 oli 5 sammu, siis see lühem teekond unustatakse ja meelde jääb pikem. JA kuna ta on meeles, siis otsima ei hakata.

Geni mootorit saab aga SUNDIDA teekondi õigesti (või soovipäraselt) näitama.

A - ajutine katkestus (ei soovita kasutada, juhul kui sul peale katkestust kaob ligipääs teisele harule, oled jamas). Loogika peaks olema, et katkesta ja ühenda uuesti - kõik teekonnad otsitakse uuesti, mis seda lõiku sisaldasid. KUna ta on aga põikpäise mäluga, siis olen kasutanud tehnikat "katkesta-otsi-ühenda". Siis jääb kindlasti "meelde" minu soovitud teekond. Katkestada tuleks mööda vertikaalharusid (vanemad-lapsed), sest need ei sisalda infot. HOrisontaallõigud (abielud) võivad sisaldada olulist infot (paarsusliik, kuupäevad jne)

B- puud pidi ronimine või väiksemad hüpped (kuni kahe node-ilised)

nimelt on vahe, kas sa avad profiili lihstalt

http://www.geni.com/profile/index/nnnn

või teise profiili "kaudu"

http://www.geni.com/profile/index/nnnn?through=mmmm

viimasel juhul vaadatakse, kas on teekond sina-mmmm ja kui on, siis lisatakse sinna kiirelt leitav mmmm-nnnn.

Näiteks selle vaaraoni minust mingit teed ei leitud. Küll aga oli olemas Björnist selle vaaraoni. Björn on nimelt selle vaarao otsene järeltulija ja ju siis ei ole see 150 esivanemat olnud tal keeruline meelde jätta.

Kuna mul olil kuskist ajast jäänud käshi teekond mina - Björn, siis avasin ühes aknas raja Björn - Vaarao
teises Mina - Björn (õigemini esimene ühispunkt) ja siis liikusin samm haaval kuni vaaraoni.

Nimelt on PROFIILI lehel kõik lingid kujul through ja puust ja nimistutest avanevad lingid otse (ilma through-ta)

Selle tehnikaga saab leida teekonna PEAAEGU kõigini, kui teepal on kõik sammud "asututavad" või "hüpatavad" - privaatprofiilid puuduvad või maksimaalslet 1 privaatprofiil.

Henn

Ahjah üks vigur veel

Enamasti näidatakse/leitakse teekond SINUST - ISIKUNI, vahel on aga vaja leida teekond KAHE erineva isiku vahel. Selleks on need rohelised knopkad. Rohelise knopkaga saad kinnitada uue ALGUSPUNKTI, kelle suhtes teekondi otsitakse.

Rohelist knopkat aga ei ole alati kuskilt võtta. Roheline knopka on PUBLIC profiilidel, sinu hallatavatel isikutel, sinu pereliikmetel. Aegajalt on mul aga vaja leida teekond mulle kaugete privaatprofiilide (või profiili ja tema haldaja) vahel.

Leidsin sellise seaduspära - eeldab oskust töötada korraga "mitmel lehel"

1. Avan ühel lehel X
2. Avan teisel lehel Y
3. Avan kolmandal lehel P

X ja Y on "knopkata" profiilid, P on suvaline knopkaga profiil. Oluoine, et nad kõik on ühes puus.

Lehel 3 vajutan knopkat. Alguspunktiks on P
Lehel 1 vajutan F5 - sinna ilmub teekond või sinine kast ja VOILAA - roheline knopka
Lehel 3 vajutan uuesti knopkat. ALguspunktiks taas mina

Nüüd algab keemia

Lehel 1 vajutan knopkat. KUna hetkel on fookusisik MINA (seda inot mäletab ta küpsistes), siis knopka vajutamine muudab fookusisikuks X

Nüüd lähen lehele 2 ja vajutan F5 - ja sinna ilmub teekond X-Y, mida mul oligi vaja. Kas ilmub teekond või sinine kast - aga enamasti see toimib ja on leitav.

Henn

Mul tekkis siin nüüd küsimus...kui on tegemist ringiga ehk olen tuvastanud, et üks profiil on minuga seotud kaht või rohkemat pidi, siis võttes aluseks enda ja hakates ringi pidi astuma ühele poole, siis jõuab ringi pidi minna üsna palju kaugemale kui see sidekoht ehk kõnealune profiil enne kui hakkab seotust näitama teistkaudu ja hakates teistpidi minema on täpselt samamoodi.

Miks käitutakse privaatprofiili puhul teisiti kui avalikega teekonna leidmisel? Kas sellel on ka mingi ratsionaalne põhjendus?

Jaak:

kui sa liigud ringi pidi, siis kasutatakse linki ?through=
seega laiendatakse juba LEITUD ja KÄSHITUD teed ühe sammu võrra.
Reeglina on see KIIREM kui lühike otsing. Alles siis, kui lühike optsing on "nii lühike", et annab vastuse kiiremini, tehakse pautimine

PRivaat ja avalikel profiilidel on ilmselt erinevad kaalud. Seega on suurem tõenäusus leida sugulusrada avalikke profiile pidi. Aga kui see nn "avalik tee" on oluliselt pikem kui "otsetee" läbi privaatse haru, siis saab privaatne ülekaalu.

Henn

Showing 1051-1080 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion