Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1411-1440 of 2971 posts

Private User
ei noh,
a.d. VII Kalendas Martius MMXII
kõlab igati uhkelt
(laiskadele, kes linki näppida ei viitsinud, on see mõistagi vaid 26.03.2012)
;-)

Vanasti oli meil vanemate vastuolude korral menüüs ingliskeelne "assign parents", nüüd aga kantseliidis "teosta vanemate mestimine".
Võiks ju olla maakeeli "määra vanemad" või miskit sarnast :)

Sorry, menüüs on "teosta vanemate valik", see aga veel hullem kantseliit.

Private User
Ma tegin selle udusemaks, kuid ära räägi ühest teibast, kui tahad rääkida aiast, eks.
Originaalis on see väljend parasjagu kantseliitlik:
If you don't see any duplicates, [link:assign parents].
Kui tahad, saad alati maha hääletada ja läheb inglisekeelseks tagasi, aga vist on siis lihtsam inglisekeelset versiooni kasutada.
Tervikuna oli eesti keeles väljend selline:
Kui topeltkirjeid ei leidu, [link: teosta vanemate valik].

Kuna tegemist on kindlas vormingus ja struktureeritud infokastidega, mis on oma olemuselt kantseleilikud, siis väike annus kantseliiti on siin minu meelest igati asjakohane.
Link suunab lehele, kus tegevuseks on kirjeldatud kui vanemate määratlemine

Tavaliselt on kolm valikuvõimalust:
esimene paar
teine paar
muudatusteta

Eelmises aknas seda kahjuks ei näe ja seepärast ei ole seal määramisest või määratlemisest kõige sobivam rääkida, kõigepealt peab ikka kohale jõudma.
Kantseliidi allergia ärahoidmiseks muutsin väljendi nüüd selliseks: Kui topeltkirjeid ei leidu, [link: asu valima vanemaid].

Asu valima vanemaid on ju palju parem :)
Mul on allergia igasugu teostamiste läbiviimiste vastu ;)

Kas ei sobiks lihtsalt "vali vanemad"?

Jaak Tulp
ei, sest selle koha peal ei ole valikut, on vaid link valikute aknasse

OK, ma pidasin silmas seda, et nupu assign parents võiks ka ära tõlkida. Juba nägin seda teksti, mis oli ära tõlgitud kastide kokkuvedamise aknas all real.

Jaak Tulp
http://www.geni.com/tr8n/phrases/view?translation_key_id=228181
tõlgitud on see juba üle aasta tagasi, kuid mingil geni-aalsel kombel see ei tööta.

Nüüd paistab töötavat

Arne Pajula ma vähemalt kord kuus torgin neid vanade tõlgetega ja tõlkimata vanadega ;-)

Näib, et lahendus tulenes sellest, et eile keegi hääletas selle väljendi poolt! Seni kuni oli vaid 1 hääl (minu kui sisestaja oma), ei kuvatud seda tõlget.
Põnev.

Kuidas toimub lisatud profiilide arvestus. Kas peale profiili mestimist võib jääda mõne profiili haldusõigusest ilma. Näiteks minul lisatud profiilide arv vahel suureneb ja vahel väheneb.
Minuga seotud profiilide tegevuste osas näen, et mõni lihtsalt mestib minu profiiliga, aga mõni mestib ja lisab kasutajaks. Kuidas see toimub?

Lisaja õigusest võib ilma jääda. Halduse osas võib muutuda see kes jääb põhihaldajaks ja sealt ka see erinevus kas mestiti või mestiti ja lisati kasutajaks. Aga, et haldus päris ära kaoks profiilide mestimisel - sellist juhust küll ei tea.

Muidugi viimane muutus, mis puudutab pererühma nimekirja siis sealt korjati kõik välja kes pole Geniga liitunud. Seega näiteks minu isa kes ei ole liitunud Geniga on minu pererühmas aga ei ole enam minu pererühma nimekirjas.

Kui ma panen otsingusse sellise isiku nime, kelle profiili kaashaldaja ma olen, siis võin saada vastuseks pika nimekirja samanimelisi. Et nüüd seda enda otsitavat üles leida, võtan valiku "sinu poolt hallatavad". Aga süsteem näitab siin vaid neid, kelle puhul ma olen nö peahaldaja. Kuidas ma leiaksin nimekirjast selle otsitava kaashallatava profiili?

Private User Mis selle otsingu eesmärk peaks olema?

Kui teie hallata on Tõnu Tamm siis vaatamata sellele kas teie olete põhi või kaashaldaja näidatakse selle sama Tõnu Tamm isikkukirjes ju ka kõigi teiste haldajate nimesid.
Otsingutulemuses näidatakse jah vaid põhihaldajaid.
Kaashaldajaid otsinguga leida polegi võimalik.
Kui teil on vaja teada keda keegi veel haldab siis tehakse seda nn loetelupäringu abil:
http://www.geni.com/list?focus_id=6000000007396831361&group=man... (see näitab teie hallatavaid - teistel pange vastav Geni ID asemele)
Saab ka siin (laiendatud seadete abil) käsitsi selleni jõuda:
http://www.geni.com/list

Aivar Jänes - Kui järgmine kord mingi selline asi ette ilmub tehke sellest ekraanitõmmis (screenshot) ja saatke mulle - saan uurida miks selliseid isoleeritud puudes olevaid isikuid teile sugulasteks pakutakse.

Lauri, ma ei mõtle seda, kas isiku profiilil minu nimi kaashaldajana on kirjas ja näha või mitte. Minu probleem on see, et kui ma otsin pikast nimekirjast konkreetset isikut, näiteks "Järve Jüri", siis minu poolt hallatavana isikuna ei saa ma sealt kätte otsitavat, kelle profiili suhtes ma olen kaashaldaja, vaid leian ta ainult siis, kui kogu nimekirja Järve Jüridest läbi lappan või suudan teda otsida läbi lähisugulase, kelle puhul otsing annab piisavalt väikse nimekirja ette, kust ma õige profiilini lõpuks saan jõuda.

Eve Uiboupin
Mul on nii, et kui ma panen otsingusse mõne oma hallatava isiku nime, siis pakutakse mulle juba neid isikuid otsingukastis, nii et ma ei pea vööraste hulgast otsima, saan kohe õige peal klikkida

Mis nali see on pildiga??
Robert Aruvald
No ei saa seda pilti otseseks, ikka kas külili või päris pea peal.
Samamoodi käitub üks mu varasem pilt http://www.geni.com/photo/view/6000000011996348325?album_type=photo... - nii kuidas juhtub, mõnikkord külili, mõnikord otse. Aga vaata paremale väikseid pilte ka - kohati otse, siis jälle viltu.
Mis nalja nad teevad??

Saatke need pildiprobleemid kõik mulle.
On jah üks pööramise puuk. Parem oleks kui kõik pööramised tehtaks enne pildi Genisse laadimist.

Agnes Valgiste sellele varasemale ei saa ligi..

Lauri Kreen
Tegin avalikuks. Üldiselt pooldan, et kõik andmed on kõikidele huvilistele näha, aga mõni lihtsalt jääb kahe-silma-vahele. Mingi aeg vist oli nii, et kui uue kirje tegin, siis see jäi privaatseks, oli vaja ise muuta avalikuks. Nüüd tundub, et on vastupidi - algul sisestades avalik kirje, kui tahad varjata, siis tuleb privaatseks muuta.
Jah, muidugi ma ju teen need pööramised enne sisestamist ära, ikka üritan ju enne silma vaadata ja alles siis tõmban genisse.
Aga tundub, et nüüd enam vähemalt Roberti pildiga probleemi pole.

[Sander Sulg] See otsinguriba pakub Teile välja ainult väikse osa Teie sugulastest ja lisaks mingi osa muid profiile, keda Te lähemal ajal külastanud olete.

Kuidas mestida suletud puus olevat avalikku profiili teise avaliku profiiliga?

http://www.geni.com/merge/compare/6000000014524563346?from_flash=1&...

Hannes, mestida saab ainult siis kui isoleeritud puu haldajaga koostööd teed.

Private User ja Private User - Isoleeritud puu korral on haldajaga pererühma vaja - nii avaliku kui privaatse mestimiseks (ainult hooldajatele piisab koostööst avalike korral).

Henn Sarv annab kõigile teada, et teda pole nädal aega ei Eestimaal ega ka Genis - abipalvetega pöörduge sel ajal teiste hooldajate (Jaak, Jaanus, Liivi ja Lauri) poole.

See teema on vist siit korra läbi käinud, aga otsingut ei ole ega jaksa kõike pooltteist tuhandet kirjutist läbi käia.
Kuidas märkida inimene surnuks, kui ta oli varasemalt geni kasutaja? Kirje oli avalik, st et muid isiku põhiandmeid saaks muuta, aga seda valikut - elus v surnud, seda ei ole.

Showing 1411-1440 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion