Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Nederlanders met buitenlandse onderscheiding

Project Tags

view all

Profiles

  • Gabriel ● Kris (1897 - d.)
    : Gezagvoerder Petroleum Maatschappij La Corona WWII : s.s. tanker ROTULA King's Commendation for Brave Conduct - Groot Brittannië
  • Arnold Dubois (1887 - d.)
    : Gezagvoerder KRL: Kon. Rotterdamsche Lloyd WWII : m.s. DEMPO K.B. 15 apr 1943 № 6 : Bronzen Leeuw Middellandse Zee - Algerijnse kust - landingsoperaties-luchtaanvallen Distinguised ...
  • Koop Hendrik Vos (1898 - d.)
    1916 : Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam 1928 : Eerste Stuurman ter Koopvaardij : Gezagvoerder KPM: Kon. Paketvaart Maatschappij WWII : s.s. GENERAAL VAN SWIETEN Onderscheiden met ...
  • Albert Henri Johan van der Schatte Olivier (1908 - 1967)
    Ridder, Orde van de Nederlandse Leeuw : Ridder Orde van Oranje-Nassau : Officier Oorlogsherinneringskruis met 1 gesp Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als Officier, met cijfer XXXV Or...
  • Jan Cornelis Pleun Vrij (1907 - 1962)
    Ridder Royal Order of Vasa - Zweden

-UNDER CONSTRUCTION--

Nederlanders met buitenlandse onderscheiding

Dutch with foreign decoration

DIVERSE zie lijst

  • Gerrit ‘John’ van der WAL ‧ 1905-1988 ‧
    • Grootofficier in de Orde van Sikatuna ‧ de Filipijnen
    • Grootofficier in de Orde van de Onafhankelijkheid ‧ Jordanië
    • Commandeur in de Nationale Orde van de Ceders ‧ de Libanon
  • Gerrit de GRAAF ‧ 1916-1994 ‧
    • Officier in de Orde van de Ster van Afrika en Liberia
● VENEZUELA

Orde van Francico de Miranda

● PANAMA

Orde van Vasco Nunez de Balbao

● DUITSLAND

Ernestine-Orde van Saksen

Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitslang

● NOORWEGEN

Royal Order of St. Olav : Zie project-pagina

● FINLAND

Orde van de Witte Roos : Order ot the White Rose of Finland

Orde van de Finse Leeuw : Order of the Lion of Finland

● ARGENTINIË

Orde van Mayo al Merito

Orde van de Bevrijder van Argentinië General Jose de San Martin

● BRAZILIE

Orde van het Zuiderkruis

● SPANJE

Orde van Burgerlijke verdienste van Spanje

Orde van Isabel La Catolica van Spanje

Orden del Mérito Agrario, Pesquero y Alimentario

● TJECHOSLOWAKIJE

Orde van den Witten Leeuw

  • Edward A. de FILENE ‧ x-1937 sep 26 Parijs ‧
● ITALIE

Orde van Verdienste van de Republiek Italië

  • Joannes Franciscus 'Jan' van AALST ‧ 1893-1977 ‧ commandeur
  • Gerhard Henricus Johannes 'Gerrit' ABELN ‧ 1913-1993 ‧ commandeur
  • Johannes Everhardus Casparus Josephus Reinhard BUCHWALDT ‧ c.1898-1972 feb Amersfoort ‧ & Johanna Hendrika Maria Hartman
  • Charles Eduard FUHRMANN ‧ 4 aug 1906-1989 nov 1 ‧ officier
  • Johannes Cornelis Hendrik GERRETSEN ‧ x-1983 okt 11 ‧ & Martina Corina Oostdam & Clazina Piternella Willemse
  • Tjardus GREIDANUS ‧ c.1891-1964 mei 4 's-Graveland ‧ groot-officier - & J.E. Greidanus
  • August Cornelis DONKER van HEEL ‧ c.1930-1989 mrt 27 ‧ commandeur
    • & Lily Ruysch
  • drs. Steven MEIJER ‧ c.1913-1967 mrt 17 ‧ officier - & W.J.A. van der Boom
  • J.A.J.W. NIEUWENHUIJS ‧ c.1893-1967 feb 27 Hilversum ‧
  • drs. J.E. 'Hans' REDEKER ‧ 5 apr 1918-1992 mrt 13 A'dam ‧
  • Gerrit Jan Andries REDEKER ‧ c.1899-1983 feb 6 ‧ officier & E. Simonoff
  • Albert ROM COLTHOFF ‧ 1900-1990 ‧
  • dr. Hendrik SCHAMHARDT ‧ 14 aug 1911-1988 jul 11 - & Dina Adriana Gabrielse
  • Laurens SEEKLES ‧ 18 apr 1897-1979 mrt 4 ‧ commandeur - & G.A.J. Ader
  • mw. mr. Eke TALSMA ‧ Ijzendijke 30 jan 1922-1993 nov 10 dnHg - officiier
  • mr. J.H. des TOMBE ‧ x-1989 aug 5 ‧
  • Hendrik Johannes Frederik TUCH ‧ c.1905-1983 apr 28 ‧ ridder - & Lena de Lange
  • Willem Martinus VISSER ‧ c.1920-1986 ‧

Orde Al merito della Repubbica

Orde van de Kroon van Italie

● TUNESIE

Orde van de Republiek Tunesië

● OOSTENRIJK

Groot Zilveren Ereteken van Verdienste

Orde van Verdienste van Oostenrijk

● LUXEMBURG

Orde van de Eikenkroon

  • Joannes Franciscus 'Jan' van AALST ‧ 1893-1977 ‧
  • William Victor COHEN STUART ‧ 1915-1994 ‧ grootkruis
  • mr.dr. Edmond Joseph Eugene Marie Hubert JASPAR ‧ Maastricht 21 jul 1906-1955 aug 15 Brussel ‧
  • prof.dr. J. KOSTERS ‧ Heenvliet 1874-1951 nov ‧
  • Roelof KRANENBURG ‧ 1880-1956 ‧
  • Henri KUIJPERS ‧ R’dam sep 1878=1955 mrt Lisse ‧
  • Cornelis Josephus Antonius van LEDE ‧ c.1885-1954 jun 5 Wassenaar ‧
  • G.L. van der MAESEN de SOMBREFF ‧ c.1885x-1955 mrt 4 Wylre ‧
  • Willem Johan Herman MULIER ‧ c.1865-1954 apr 12 dnHg ‧
  • Justinus Egbert Hendrik baron van NAGELL ‧ 1882-1963 ‧ grootkruis
  • jhr. Octave Francois Augustin Marie van NISPEN tot SEVENAER ‧ c.1867-1956 nov ‧
  • Alphonse RODESCH ‧ x-1950 jan 28 Brussel ‧
  • Albert ROM COLTHOFF ‧ 1900-1990 ‧
  • mr. Alexander RUEB ‧ c.1883-1959 feb 2 Doorn ‧
  • Jacob SCHALKWIJK ‧ 1805-1898 ‧
  • Theodore Francois VALCK LUCASSEN ‧ 1913-1976 ‧ commandeur
  • [ Willem Martinus VISSER] ‧ c.1920-1986 jul 10 Zwitserland ‧
  • H. van WOLFEREN ‧ c.1896-1957 aug ‧

Orde van Adolphe van Nassau

● NOORWEGEN

Royal Order of St. Olav

  • Zie project-pagina
● ZWEDEN

Royal Order of Vasa

  • Zie project-pagina

Orde van de Serafijnen - Kungliga Serafimerorden - sinds 1748 : Royal Order of the Seraphim

Royal Order of the Sword

  • Zie project-pagina

Noordster van Zweden >is dit niet Orde van de Poolster ??

Orde van de Poolster - Royal Order of the Polar Star - since 1748 - Sweden

● PAUSELIJK ???

Orde H.Gregorius de Grote

Johannieter Orde

● HONGARIJE

Kruis van Verdienste van Hongarije

● POLEN

Orde van Polonia Restituta

https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_Polonia_Restituta=====
● ESTLAND

Roode Kruis

Orde van de Witte Ster

  • Sigurd MAJORIN ‧ 1905-1967 feb 2 Ukkel ‧ officier
● BELGIË

Kroon-orde van Belgie

Orde van Leopold II

● DENEMARKEN

Dannebrog / Danebrog-Orde

Orde van de Olifant

● IJSLAND

Orde van de Valk - sinds 1921

● FRANKRIJK

Nationale Orde van het Legioen van Eer = Ordre national de la Légion d'honneur - sinds 1802

Chevalier - Ridder : Officier - Officer : Commandeur - Commander : Grote officier - Grootofficier : Grand-croix - Grootkruis

Orde van de Nationale Economie van Frankrijk

Croix de guerre : Oorlogskruis - since 1915

● LETLAND

Drie Sterren Orde

● PORTUGAL

Ordem do Merito Agricola e Industrial do Portugal

● VERENIGDE STATEN ?

Distinguished Service Cross - USA

Medal of Freedom

  • Johannes van AALDEREN ‧ c.1909-1988 jul 27 Ruinen ‧
  • Hendrik DEINUM ‧ 8 okt 1919-1992 mrt 21 ‧ & A. Heijning
  • Theodorus Johannes Antonius DOOVE ‧ A'dam 21 jul 1907-1986 feb 23 Oldenzaal ‧ & H.J. Bloemen
  • Leo FLESKENS ‧ Geldrop 19 jun 1908-1985 dec 29 Waalre ‧
  • Jacob 'Richard' van der GAAG ‧ Utrecht 7 jan 1905-1988 feb ‧ & B.H.G. Bresser
  • Conrad GIEBEL ‧ c.1901-1988 jan 13 ‧ & Antoinette 'Nettie' F.M. Ferree
  • Willem Laurens 'Wiel' HOUWEN ‧ c.1911-1990 okt 13 ‧ & Annie Verlaak
  • Harm KETELAAR ‧ c.1895-1987 feb 15 Assen ‧ & H. Bartelds
  • Hendrik KLOOSTERZIEL ‧ Hattem 22 mei 1924-1986 okt 7 ‧
  • Jack KNOOTE ‧ c.1905-1989 mrt 12 Dubrovnik ‧ & Be Heijhoff
  • Agardus Marinus 'Gas' LEEGSMA jr. ‧ 23 okt 1923-1989 okt 27 ‧
  • Jan LEMMENS ‧ c.1921-1990 aug 9 Klimmen ‧ & Tini Steinbusch
  • Christiaan NAVIS ‧ Voorschoten 5 jan 1916-1986 apr 2 dnHg ‧ & N. Weyhenke
  • Harrie J.P. OTTEN ‧ Erp 25 jun 1905-1990 mrt 2 ‧
  • Jacobus Gerardus Hendricus RODE ‧ c.1904-1992 okt 11 A'dam ‧
  • B.W.M.A. 'Trix' TERWINDT ‧ c.1911-1987 apr 8 dnHg. ‧
  • Abraham Jan Theodoor van der VLUGT ‧ 1894-1954 ‧ ‧ met bronzen palm
  • mr. Albert John Andree WILTENS ‧ c.1915-1990 jul 30 ‧ & Henriette Antonia Petronella Hamilton
  • Cornelis van WOERKOM ‧ c.1914-1990 apr 15 ‧ & C.M. Volker
  • 2e blz van 50 met medal prox freedom in delpher.nl
● GROOT-BRITTANIË

Order of the British Empire

DSC : Distinguished Service CROSS - UK

  • Zie ook project pagina
  • Bartele Broer BAKKER ‧ 1918-1988 ‧ stuurman koopvaardij
  • A. DUBOIS ‧ x ‧ gezagvoerder
  • Johan van DULKEN ‧ 1882-1972 ‧
  • Jan ten KLOOSTER ‧ 1883-1941 ‧
  • Willem Johannes SISSINGH ‧ 1894-1954 ‧
  • Gédéon GALLANDAT HUET ‧ 1916-1999 ‧ luitenant-ter-zee KMR
  • H.C. JORISSEN ‧ 1917-1994 ‧ luitenant-ter-zee
  • Johannes KLUWEN ‧ 1893-1957 ‧ hoofdmachinist
  • Gerard KOUDIJS ‧ 1906-1982 ‧ luitenant-ter-zee
  • Etienne Henri LARIVE ‧ 1915-1984 dec28 dnHg ‧ luitenant-ter-zee
  • H.S. LEIJS ‧ x ‧ 3e machinist koopvaardij m.s. Ondina
  • F.A. van der MEIJ ‧ ‧ 1e stuurman koopvaardij s.s. Paulus Potter
  • W. SALTYKOFF ‧ x-1946 dec2 ‧ res.1e luitenant-vlieger MLD
  • J.A. SCHREUDER ‧ Rdam 12okt 1920-2000 jan27 Wassenaar ‧ luitenant-ter-zee 2e klaas KM - Hr.Ms. MGB47
  • C.M. SNELLEMA ‧ Oude Pekela 9dec 1913-1988 jan5 dnHg ‧ oficier-vlieger 2e klasse MLD Hr.Ms.Vliegboot Y-64
  • G.F. VENEMA ‧ x ‧ 2x
  • P. van WILLIGEN ‧ Amersfoort 17dec 1905-1990 jul2 Harderwijk ‧ luitenant-ter-zee 2e klaas KMR Hr.Ms.Jan van Amstel
  • H. de WIT ‧ x ‧ officier-vlieger 2e klasse MLD
  • G.J. ZEGERS de BEIJL ‧ x ‧ officier-vlieger 1e klasse MLD

DSO : Distinguished Service ORDER - UK

  • Zie ook project pagina
  • T.K. van ASBECK ‧ x ‧
  • P.L. d'AULNIS de BOUROUILL ‧ x ‧
  • O. de BOOIJ ‧ x ‧
  • G.A. BORSSUM BUISMAN ‧ x ‧
  • H.V.B. BURGERHOUT ‧ x ‧
  • A.J. BUSSEMAKER ‧ x ‧
  • L.C.A. van DAM ‧ x ‧
  • J.F. DRIJFHOUT van HOOFF ‧ x ‧
  • J.F. van DULM ‧ x ‧
  • G.B.M. van ERKEL ‧ x ‧
  • H.A.W. GOOSSENS ‧ x ‧
  • C.E.A. HARLOFF ‧ x ‧
  • C. HELLINGMAN ‧ x ‧
  • J. HOUTSMULLER ‧ x ‧
  • H.G. de JONGE ‧ x ‧
  • C. MOOLENBURGH ‧ x ‧
  • H.M.L.F.E. van OOSTROM SOEDE ‧ x ‧
  • A.C. de RUIJTER van STEVENINCK ‧ x ‧
  • W.J. SCHEEPENS ‧ x ‧
  • F. STAM ‧ x ‧
  • W.J. de VRIES ‧ x ‧
  • C.A.J. van WELL GROENEVELD ‧ x ‧
  • A.W. WITHOLT ‧ x ‧

✈️ DFC : Distinguished Flying CROSS - UK

DFM : Distinguished Flying MEDAL - UK

  • Zie ook project pagina

Coronation Medal 1953 ~ Kroningsmedaille

King's Medal for Courage / Service in de Cause of Freedom

  • Kate Anna ARRIENS ‧ A'dam 6 jul 1906-1992 feb 21 ‧ & J. ter Horst
  • Jan BOLTE ‧ 13 okt 1922-1994 okt 13 ‧ & Mia Debts
  • Hendrik DEINUM ‧ 8 okt 1919-1992 mrt 21 ‧ & A. Heijning
  • Clara Cornelia DUTILH ‧ A'dam 21 jan 1923-1992 okt 1 Putten ‧ & Cornelius Hillen
  • Jacob 'Richard' van der GAAG ‧ Utrecht 7 jan 1905-1988 feb ‧ & B.H.G. Bresser
  • Frans Johannes GOEDHART ‧ c.1904-1990 mrt 3 ‧ & M. van Alebeek ?
  • mr. Charles Bernard LABOUCHERE ‧ 1902-1988 feb 22 Wassenaar ‧ & M.C. Smidt van Gelder
  • jhr. Pieter Jacob SIX ‧ c.1895-1986 apr 27 's-Graveland ‧
  • Bob SPOELSTRA alias A. den Doolaard 7 feb 1901-1994 jun 26 ‧
  • Gerardus 'Ludo' de STOPPELAAR ‧ c.1916-1989 mei 24 Wilmington-USA ‧
  • Peter TAZELAAR ‧ c.1920-1993 jun 6 Hindeloopen ‧
  • ir. Marinus VADER ‧ 10 dec 1919-1991 mrt 20 ‧ & Marjolijn M. Kila
  • dr. Gerard A. de WIT ‧ 20 jan 1917-1989 mrt 6 ‧

Royal Victorian Order = Koninklijke Orde van Victoria

NEDERLAND > moet nog verplaatst worden!

Vliegerkruis