Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Split's Immigrants from other parts of Europe (1797. - 1828.)

Doseljenici u Split iz drugih zemalja (1797. - 1828.)

« Back to Projects Dashboard

view all

Profiles

  • Antonio Tanzi (1712 - 1752)
    Antonio Tanzi, trgovac po zanimanju, brat od Gaetano Tanzi , se doselio u Split 1742. godine, iz mjesta Dolciano , u talijanskoj provinciji Siena u Toscani, oženivši Katu Zane, 3.2.1742. godine u Split...
  • Gaetano Tanzi (1700 - 1746)
    Gaetano Tanzi (Gajo Tanzi), trgovac po zanimanju, stariji brat od Antonio Tanzi , se prvi doselio iz mjesta Monte Pulziano, tj. iz mjesta Montepulciano u talijanskoj provinciji Siena u Toscani, 1733. g...
  • Ottavio Confalonieri (1726 - 1812)
    Obitelj Confaloiner (Confalineri, Confaliner(i), Confalinari) Ottavio Confalineri (Ottavio Confaliner Milanese, Oktavij Confaliner), rodom i porijeklom iz Milana je rodonačelnik ove obitelji u Splitu...
  • Antonio Friedl (1806 - 1885)
    Obitelj Friedl Antonio Friedl (1806.- 1885.), rodonačelnik obitelji Friedl u Splitu. Antonio Friedl, je obnašao dužnost činovnika, komesara, te je bio direktor ureda za financije. Bio je porijeklom...
  • Giovanni Basso (1761 - 1837)
    Giovanni Basso (tal. Giovanni Basso, hr. Ivan Basso, vec. Zuanne Basso) , po zanimanju trgovac (tal. artiere) , sin od pok. Mije Basso ( tal. Michiel Basso, Michele Basso, hr. Mijo Basso) rodom iz Trev...

Split's Immigrants from other Countries by the Beginning of 19th Century and Their Surnames

At the beginning of the 19th century, Split has seen a rapid increase in population by influx of people migrating from all over Dalmatia, the Apennine peninsula, the Austro-Hungarian Empire and some Mediterranean and European countries. They were doctors, administrative staff, music teachers, craftsmen, soldiers, seafarers, merchants, servants, and workers needed for functioning of the city. From 5955 inhabitants in 1808, by the year 1857 the number of inhabitants have more than tripled (16,745 inhabitants).

Surnames of migrant families (as listed bellow) can be found in Church records from Split, Croatia - from 1797 to 1828:

Source:

BOSNIA (BiH, Bosnia and Hercegovina)

  • LIVNO: - Vilić 1819., selo BILA: - Blažević 1804.
  • LIVNO: - Vuško 1818.
  • KREŠEVO: - Delić 1817.
  • TURKOVIĆ: - Čičerić 1814.

MONTENEGRO

  • village NJEGUŠI: - Đurović 1799.

SERBIA

  • NOVI PAZAR: - Vukičević 1818.

MACEDONIA

  • SKOPLJE: - Pečen­ković

ITALY

ITALIAN PENINSULA, (Apennine Peninsula)

  • ADRIA: - Gazzarata 1814.
  • ALBASSO:- Caretti 1825.
  • ANKONA (Ancona): - Bevilaqua 1811, Galli 1824, Giordani 1814, Giustin 1811, Narduch 1803, Novelli 1804, Riccardi 1802, Spinelli 1801, Moroni 1826, Giacostelli 1810, Ziccarelli 1800.
  • APULIA: - Picimi 1800, Salvani 1822.
  • ASOLA BRESCIANA: Daho 1807.
  • ASTI: - Garon 1808.
  • BARI: - Trocoli 1821, Zovio 1802.
  • BARLETTA: - Lalise 1816.
  • BASSANO: - Brutapelle 1817.
  • BELLUNO: - Cordella 1824.
  • BERGAMO - Codazzi 1798, Collonello 1806, Signorelli 1806.
  • BOLOGNA: - Brlizzi 1807, Rossi 1806, Trippa 1818.
  • BORGO GIABE: - Garovin 1800.
  • BORGO KLES: - Bartolini 1799.
  • BORGO PORTO S. GIULIO: - Cordini 1797.
  • BRESCIA: - Allesandri 1820, Fersare 1805, Lecchi 1807, Scalmini 1808, Torri (Torre) 1804.
  • BURANO: - Canalli 1802.
  • CARIPEO: - Gorisio 1798.
  • CASTIGLIONE: - Calegari 1802.
  • CATTOLICA: - Cechini 1805.
  • CESENA: - Bosoli 1798, Gualteri 1797.
  • CHIOGGIA: - Paduan 1812.
  • CORTONA da ORTONA: - Scovetti 1814.
  • CREMONA: - Filipelli 1806, Ludi 1808, Negretti 1827, Pivotti 1828, Vigorelli 1814.
  • DIGNANO: - De Marco 1797.
  • DONADA: - Bigo detto Prognolatto 1813.
  • ENDENNA: - Carrara 1811.
  • FERRARA: - Carozzi 1816, Spiga 1801.
  • FRIULI: - Taleschini 1819.
  • GANDANARA: - Martinelli 1800.
  • GENOVA: - Bezzo 1817, Boasi 1805, Casali 1828, Fainet 1812, Gilli 1813.
  • GORIZlA: - Colmann 1814, Forchesin 1820, Inglot 1802, Makutz 1799, Santi 1799, Vaina 1811.
  • LANDEBARA: - Morsanchio 1807, Martinelli 1806.
  • LECA: - Candido 1823.
  • LIETO: - Geroini 1799.
  • LOREA: - Sandni 1806.
  • LORETTO:- Bonvento 1823.
  • MANFREDONIA: - Sigismondo 1813.
  • MANTOVA: - Arti 1797, Prezzi 1818, Revere 1820.
  • MERGOZZO: - Montano 1825.
  • MESTRE: - Fiorentù 1813, Margotti 1806.
  • MILANO: - Berlotta 1798, Bianchi 1804, Biaschi 1821, Capelletlli 1807, Cattani 1804, Faschiglioni 1807, Faturini 1805, Filippini 1808, Galdi 1798, Pagani 1827, Pisani 1822, Prada 1802, Scalion 1798, Tradati 1802, Zibra 1799
  • MODENA: - Daclioni 1800,
  • MODU: - Ballastiar 1820.
  • MOLFETTA: - Amato 1808, Damad 1802, Danese 1814, de Vini 1808, Lalise 1817, Massina 1806, Paparella 1822, Salustio 1808, Ventura 1807.
  • MONFALCONE: Devidè 1817.
  • MONSELICE: - Breganti 1804.
  • MONTAGNANA: - Pasini 1801.
  • MUSSOLINA: - Armentin 1806.
  • NAPOLI: - Balestrier 1806, Ballacosta 1802, Morota 1802, Schietini 1802.
  • NITA:- Caffieri 1822.
  • NOVARA: - Rosetti 1800.
  • ORDOGNO: - Bignani 1814.
  • ORTONA: - Scopetti 1802, Ventura 1808. Ospadoletto- lura 1797.
  • PADOVA: - Berbardi detto Eufemia 1810, Dalla Decima 1798, Peretti 1797, Salmia 1828, Savanni 1804, Trevisan 1810, Zuliani 1800.
  • PALERMO: - Brugada 1820.
  • PALESTRINA: - Parmagioni 1808.
  • PALMA NOVA: - Petro 1802.
  • PARMA: - Barbieri 1804, Magna 1804.
  • PAVIA: - Montini 1809.
  • PESARO: - Bartuzzi 1797, Bortoli 1797, Delmonte 1805, Fortuna 1799 Melchiori 1800, Del Monte 1803, Ortolani 1798, Venanzi 1797, Zailetto 1802.
  • PESTE: - Bianchi 1807.
  • PIACENZA:- Pastorini 1806, Stella 1801, Torti 1800.
  • PORSEA: - Martini 1804.
  • PORTO RE: - Grandizza 1821, Rezza 1811.
  • PROVINCIA DEL CADORA: - Bonifacio 1813.
  • REGNO DI NAPOLI: - Massina 1809.
  • ROME: - Depichio 1802, Costandino 18(}1, Massini 1827, Prati 1801.
  • ROCCA GRECCA: - Lanza 1807.
  • RODI:- Finicio 1820, Salustio 1814.
  • ROVIGO: - Ghiliari 1798.
  • POZZO: - Profesione 1798, Torrdello 1798.
  • SABARINO: - Mazzoco 1798.
  • SAN BENEDETTO: - Magistre 1817.
  • SAN GERMANO: - Tomolina 1807.
  • SAN VINCENTE: - Misdaris 1817.
  • SARZANA:- Ollandini 1811
  • SCYLLA: - Rampero 1817.
  • SENIGALLA: - Boccolini 1801, Moroni 1802.
  • SICILIA: - Gugrasstia 1815, Zonna 1801.
  • SIENA: - Cavalieri 1815.
  • SIRACUSA: - Candia 1808.
  • SORENTO: - Palma 1810.
  • STATO PONTIFICO (papinska država): - Carli 1823.
  • TORINO: - Andreotti 1814.
  • TRANI: - Martini 1810, Moscatelli 1813.
  • TREVISO: - Chiamalotto 1801, Soncin 1798.
  • TRIESTE: - Bersich 1826, Conzani 1827, Devide 1827, Fisser 1827, Mazzarov 1802, Meschiz 1823, Miller 1814, Olivetti 1827, Orlandini 1802, Polaco 1827, Tornada 1806.
  • UDINE: - Antonini 1799, Blai 1822, Cacut 1804, Casinotti 1820, Freddi 1814, Lustro 1812, Magnolini 1799, Saudi 1808.
  • VAL DELLA ALOYA: - Buschini 1798.
  • VALLE DI NOGHERA:- Bortoluzzi 1805.
  • VALLEGGIO: - Zovetti 1806.
  • VENICE: - Alberti 1812, Altim 1800, Andrietti 1797, Andreotti 1800, Bassa1816, Berengo Demondo 1801, Bonafede 1805, Bravo 1816, Bresoiani 1817, Calui 1800, Colbertoldo 1814, Cominotto 1816, Cristianopol.i 1816, Fiorentù 1824, Fortunato 1806, Girardi 1801, Giubini 1810, Gorizio 1817, Guatini 1805, Lisson 1816, Maccari detto Spada 1828, Madula 1799, Miosilovich 1806, Miozzi 1803, Molin 1801, Nicoletti 1797, Perin 1819, Posedro 1806, Ricetti 1817, Pugliari 1804, Usanza 1801, Valentini 1812, Zannoni 1802.
  • VERONA: - Aledeide 1798, Carrara 1802, Castari 1800, Dios 1799, Dolci 1798, Galdodt 1797, Gritti 1803, Leila 1807, Marchesin:i 1805, Palazzi 1798, Rambiacone 1810, Riboli 1808, Ridolfi 1808, Rizzardi 1826, Spinuto 1799, Tonelli 1802, Tubini 1799, Voltolini 1797.
  • VICENZA: - Besarri 1797, Crestanelli 1801, Rapeta 1798, Scalabrin 1797,Tondello 1823, Varziero 1798.
  • VIGEA: - Gudraz 1799
  • VILLA NOVA: - Lodi 1811, Spadoni 1802.
  • VISNADA: - Bonono 1827.
  • VITREGA:- Normande 1809.
  • VOGHERA: - Rainerio 1799.
  • VOLTERRA: - Signorelhl detto Bianchetti 1801.
  • ZAGNO: - Salvi 1813.

GREECE

  • de Rossi 1805
  • two person from Greece without add a surname
  • CEFALONIA: surname DALLADECIMA 1797.
  • Island KRF: - Amadeo 1798, Bilagher 1798, Draxi 1803, Vrachiotti 1827,
  • SMIRNE: - Sieofri 1809.

AUSTRIA

  • GRAZ: - Back 1828.
  • GHRENHARDING: - Brandstater 1803.
  • INNSBRUCK: - Waomann 1826.
  • CLEBACH: - Lester 1798.
  • LEIBEN: - Safter 1799.
  • MAHRENBERG: - Storf 1824.
  • STEIERMARK: - Fais 1803, Jachim 1825, Seiner 1803, Vidovich 1813.
  • TIROL: - Crist 1816.

CZECH REPUBLIC

CZECH REPUBLIC: - Jonah 1803, Kop 1802, Kriser 1798, Leonard 1806, Nandel 1803, Plazzer 1803, Screnk 1828, Vore! 1803.

  • PRAGUE: - Najvert 1802, Ritter 1802.,
  • GALICIA: - Bazigl 1806.

SLOVAKIA

  • MORAVSKA: - Strella 1802.

HUNGARY

  • UNGARN: - Bayer 1817, Devich 1827, Giona 1827, Kitler 1821, Krjsner 1816, Lebovich 1825, Soreth 1801, Varga 1825.
  • BUDAPEST: - Aberfel 1806, Schrabetz 1819.,

POLAND

  • Plandarli 1811.

GERMANY

  • Melcar 1798, Miltein 1800, Napione de 1807, Narat 1801, Scaichner 1801, Starchen 1802, Tiper 1802, Vitmer 1812.

SWITZERLAND

  • SWITZERLAND: - Minar 1820.
  • LUGANO - Ostali 1802.

FRANCE

  • FRANCE: Matgêe 1813, Cascagnoli 1809, Giergnar Marsiè 1807, Sans 1823, Trinchie 1807, Turò 1811, Verdier 1818.
  • BOURGOGNE: - Hugatd 1811.
  • MARSEILLE: - Fraifinet 1815, Fraissinet 1816.
  • MARTINVILLE: - Scote 1814.
  • NIMES: - Roustan 1808.
  • PARIS: - Maupas 1810.
  • PROVENCE: - Covarde 1811
  • SENS: - Rebin 1809.
  • VERSAILLES: - Dubois 1806.
  • VILLA FRANCA: - Gaugiran 1812.

NETHERLAND

  • NIZOZEMSKA, AMSTERDAM - Huttner 1826.

Doseljenici u Split iz drugih zemalja početkom 19. st. i njihova prezimena

U vremenu od 1797. do 1828. godine spominju se u matičnim crkvenim knjigama u Splitu iz drugih zemalja slijedeća prezimena:

Izvor:

Iz BOSNE (BiH, Bosna i Hercegovina)

  • LIVNO: - Vilić 1819., selo BILA: - Blažević 1804.
  • LIVNO: - Vuško 1818.
  • KREŠEVO: - Delić 1817.
  • TURKOVIĆ: - Čičerić 1814.

Iz CRNE GORE

  • selo NJEGUŠI: - Đurović 1799.

Iz SRBIJE

  • NOVI PAZAR: - Vukičević 1818.

Iz MAKEDONIJE

  • SKOPLJE: - Pečen­ković

ITALY

APENINSKI POLUOTOK

  • ADRIA: - Gazzarata 1814.
  • ALBASSO:- Caretti 1825.
  • ANKONA (Ancona): - Bevilaqua 1811, Galli 1824, Giordani 1814, Giustin 1811, Narduch 1803, Novelli 1804, Riccardi 1802, Spinelli 1801, Moroni 1826, Giacostelli 1810, Ziccarelli 1800.
  • APULIJA: - Picimi 1800, Salvani 1822.
  • ASOLA BRESCIANA: Daho 1807.
  • ASTI: - Garon 1808.
  • BARI: - Trocoli 1821, Zovio 1802.
  • BARLETTA: - Lalise 1816.
  • BASSANO: - Brutapelle 1817.
  • BELLUNO: - Cordella 1824.
  • BERGAMO - Codazzi 1798, Collonello 1806, Signorelli 1806.
  • BOLOGNA: - Brlizzi 1807, Rossi 1806, Trippa 1818.
  • BORGO GIABE: - Garovin 1800.
  • BORGO KLES: - Bartolini 1799.
  • BORGO PORTO S. GIULIO: - Cordini 1797.
  • BRESCIA: - Allesandri 1820, Fersare 1805, Lecchi 1807, Scalmini 1808, Torri (Torre) 1804.
  • BURANO: - Canalli 1802.
  • CARIPEO: - Gorisio 1798.
  • CASTIGLIONE: - Calegari 1802.
  • CATTOLICA: - Cechini 1805.
  • CESENA: - Bosoli 1798, Gualteri 1797.
  • CHIOGGIA: - Paduan 1812.
  • CORTONA da ORTONA: - Scovetti 1814.
  • CREMONA: - Filipelli 1806, Ludi 1808, Negretti 1827, Pivotti 1828, Vigorelli 1814.
  • DIGNANO: - De Marco 1797.
  • DONADA: - Bigo detto Prognolatto 1813.
  • ENDENNA: - Carrara 1811.
  • FERRARA: - Carozzi 1816, Spiga 1801.
  • FRIULI: - Taleschini 1819.
  • GANDANARA: - Martinelli 1800.
  • GENOVA: - Bezzo 1817, Boasi 1805, Casali 1828, Fainet 1812, Gilli 1813.
  • GORIZlA: - Colmann 1814, Forchesin 1820, Inglot 1802, Makutz 1799, Santi 1799, Vaina 1811.
  • LANDEBARA: - Morsanchio 1807, Martinelli 1806.
  • LECA: - Candido 1823.
  • LIETO: - Geroini 1799.
  • LOREA: - Sandni 1806.
  • LORETTO:- Bonvento 1823.
  • MANFREDONIA: - Sigismondo 1813.
  • MANTOVA: - Arti 1797, Prezzi 1818, Revere 1820.
  • MERGOZZO: - Montano 1825.
  • MESTRE: - Fiorentù 1813, Margotti 1806.
  • MILANO: - Berlotta 1798, Bianchi 1804, Biaschi 1821, Capelletlli 1807, Cattani 1804, Faschiglioni 1807, Faturini 1805, Filippini 1808, Galdi 1798, Pagani 1827, Pisani 1822, Prada 1802, Scalion 1798, Tradati 1802, Zibra 1799
  • MODENA: - Daclioni 1800,
  • MODU: - Ballastiar 1820.
  • MOLFETTA: - Amato 1808, Damad 1802, Danese 1814, de Vini 1808, Lalise 1817, Massina 1806, Paparella 1822, Salustio 1808, Ventura 1807.
  • MONFALCONE: Devidè 1817.
  • MONSELICE: - Breganti 1804.
  • MONTAGNANA: - Pasini 1801.
  • MUSSOLINA: - Armentin 1806.
  • NAPOLI: - Balestrier 1806, Ballacosta 1802, Morota 1802, Schietini 1802.
  • NITA:- Caffieri 1822.
  • NOVARA: - Rosetti 1800.
  • ORDOGNO: - Bignani 1814.
  • ORTONA: - Scopetti 1802, Ventura 1808. Ospadoletto- lura 1797.
  • PADOVA: - Berbardi detto Eufemia 1810, Dalla Decima 1798, Peretti 1797, Salmia 1828, Savanni 1804, Trevisan 1810, Zuliani 1800.
  • PALERMO: - Brugada 1820.
  • PALESTRINA: - Parmagioni 1808.
  • PALMA NOVA: - Petro 1802.
  • PARMA: - Barbieri 1804, Magna 1804.
  • PAVIA: - Montini 1809.
  • PESARO: - Bartuzzi 1797, Bortoli 1797, Delmonte 1805, Fortuna 1799 Melchiori 1800, Del Monte 1803, Ortolani 1798, Venanzi 1797, Zailetto 1802.
  • PESTE: - Bianchi 1807.
  • PIACENZA:- Pastorini 1806, Stella 1801, Torti 1800.
  • PORSEA: - Martini 1804.
  • PORTO RE: - Grandizza 1821, Rezza 1811.
  • PROVINCIA DEL CADORA: - Bonifacio 1813.
  • REGNO DI NAPOLI: - Massina 1809.
  • ROME: - Depichio 1802, Costandino 18(}1, Massini 1827, Prati 1801.
  • ROCCA GRECCA: - Lanza 1807.
  • RODI:- Finicio 1820, Salustio 1814.
  • ROVIGO: - Ghiliari 1798.
  • POZZO: - Profesione 1798, Torrdello 1798.
  • SABARINO: - Mazzoco 1798.
  • SAN BENEDETTO: - Magistre 1817.
  • SAN GERMANO: - Tomolina 1807.
  • SAN VINCENTE: - Misdaris 1817.
  • SARZANA:- Ollandini 1811
  • SCYLLA: - Rampero 1817.
  • SENIGALLA: - Boccolini 1801, Moroni 1802.
  • SICILIA: - Gugrasstia 1815, Zonna 1801.
  • SIENA: - Cavalieri 1815.
  • SIRACUSA: - Candia 1808.
  • SORENTO: - Palma 1810.
  • STATO PONTIFICO (papinska država): - Carli 1823.
  • TORINO: - Andreotti 1814.
  • TRANI: - Martini 1810, Moscatelli 1813.
  • TREVISO: - Chiamalotto 1801, Soncin 1798.
  • TRIESTE: - Bersich 1826, Conzani 1827, Devide 1827, Fisser 1827, Mazzarov 1802, Meschiz 1823, Miller 1814, Olivetti 1827, Orlandini 1802, Polaco 1827, Tornada 1806.
  • UDINE: - Antonini 1799, Blai 1822, Cacut 1804, Casinotti 1820, Freddi 1814, Lustro 1812, Magnolini 1799, Saudi 1808.
  • VAL DELLA ALOYA: - Buschini 1798.
  • VALLE DI NOGHERA:- Bortoluzzi 1805.
  • VALLEGGIO: - Zovetti 1806.
  • VENICE: - Alberti 1812, Altim 1800, Andrietti 1797, Andreotti 1800, Bassa1816, Berengo Demondo 1801, Bonafede 1805, Bravo 1816, Bresoiani 1817, Calui 1800, Colbertoldo 1814, Cominotto 1816, Cristianopol.i 1816, Fiorentù 1824, Fortunato 1806, Girardi 1801, Giubini 1810, Gorizio 1817, Guatini 1805, Lisson 1816, Maccari detto Spada 1828, Madula 1799, Miosilovich 1806, Miozzi 1803, Molin 1801, Nicoletti 1797, Perin 1819, Posedro 1806, Ricetti 1817, Pugliari 1804, Usanza 1801, Valentini 1812, Zannoni 1802.
  • VERONA: - Aledeide 1798, Carrara 1802, Castari 1800, Dios 1799, Dolci 1798, Galdodt 1797, Gritti 1803, Leila 1807, Marchesin:i 1805, Palazzi 1798, Rambiacone 1810, Riboli 1808, Ridolfi 1808, Rizzardi 1826, Spinuto 1799, Tonelli 1802, Tubini 1799, Voltolini 1797.
  • VICENZA: - Besarri 1797, Crestanelli 1801, Rapeta 1798, Scalabrin 1797,Tondello 1823, Varziero 1798.
  • VIGEA: - Gudraz 1799
  • VILLA NOVA: - Lodi 1811, Spadoni 1802.
  • VISNADA: - Bonono 1827.
  • VITREGA:- Normande 1809.
  • VOGHERA: - Rainerio 1799.
  • VOLTERRA: - Signorelhl detto Bianchetti 1801.
  • ZAGNO: - Salvi 1813.

GRČKA

  • de Rossi 1805
  • dva Grka bez zabilježenog prezimena
  • CEFALONIJA: prezime DALLADECIMA 1797.
  • Otok KRF: - Amadeo 1798, Bilagher 1798, Draxi 1803, Vrachiotti 1827,
  • SMIRNE: - Sieofri 1809.

AUSTRIJA

  • GRAZ: - Back 1828.
  • GHRENHARDING: - Brandstater 1803.
  • INNSBRUCK: - Waomann 1826.
  • CLEBACH: - Lester 1798.
  • LEIBEN: - Safter 1799.
  • MAHRENBERG: - Storf 1824.
  • ŠTAJERSKA: - Fais 1803, Jachim 1825, Seiner 1803, Vidovich 1813.
  • TIROL: - Crist 1816.

ČEŠKA

ČEŠKA: - Jonah 1803, Kop 1802, Kriser 1798, Leonard 1806, Nandel 1803, Plazzer 1803, Screnk 1828, Vore! 1803.

  • PRAG: - Najvert 1802, Ritter 1802.,
  • GALICIJA: - Bazigl 1806.
  • MORAVSKA: - Strella 1802.
  • UGARSKA: - Bayer 1817, Devich 1827, Giona 1827, Kitler 1821, Krjsner 1816, Lebovich 1825, Soreth 1801, Varga 1825.
  • BUDAPEST: - Aberfel 1806, Schrabetz 1819.,

POLJSKA

  • Plandarli 1811.

NJEMAČKA

  • Melcar 1798, Miltein 1800, Napione de 1807, Narat 1801, Scaichner 1801, Starchen 1802, Tiper 1802, Vitmer 1812.

ŠVICARSKA

  • ŠVICARSKA: - Minar 1820.
  • LUGANO - Ostali 1802.

FRANCUSKA

FRANCUSKA: Matgêe 1813, Cascagnoli 1809, Giergnar Marsiè 1807, Sans 1823, Trinchie 1807, Turò 1811, Verdier 1818.

  • BOURGOGNE: - Hugatd 1811.
  • MARSEILLE: - Fraifinet 1815, Fraissinet 1816.
  • MARTINVILLE: - Scote 1814.
  • NIMES: - Roustan 1808.
  • PARIS: - Maupas 1810.
  • PROVENCE: - Covarde 1811
  • SENS: - Rebin 1809.
  • VERSAILLES: - Dubois 1806.
  • VILLA FRANCA: - Gaugiran 1812.

NIZOZEMSKA

  • NIZOZEMSKA, AMSTERDAM - Huttner 1826.