Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.
view all 34

Profiles

  • Prof. Veljko Poduje (1907 - 1993)
    Veljko je radio u Radio Rijeci kao sportski komentator (sredinom 70tih) Veljko (Vjekoslav) Poduje (Šibenik, 24. veljače 1907. godine - Rijeka, 2. ožujka 1993. godine) je bio hrvatski nogometaš, nog...
  • Luka Kaliterna (1893 - 1984)
    Dva su desetljeće otkako je umro Luka Kaliterna, otac Hajduka i nogometa u Splitu, fuzbala kako se dugo govorilo pod Marjanom po njemačkoj riječi fussball. Ne, Hajduk i Gradsko poglavarstvo još uvi...
  • Fabijan Kaliterna, ing. (1886 - 1952)
    Fabjan Kaliterna (Split, 20. siječnja 1886. - 30. siječnja 1952.) jedan od osnivača Hajduka, brat nogometaša i trenera Luke. Jedan od pionira splitskog športa. Osnovao je i vaterpolski klub Jadran i ve...
  • Bernard Bajdo Vukas (1927 - 1983)
    Bernard "Bajdo" Vukas (Zagreb, 1. svibnja 1927. - Zagreb, 4. travnja 1983.), hrvatski nogometaš. Rođeni je Zagrepčanin s Trešnjevke. Karijeru je započeo 1938. u klubu HŠK Concordia iz Zagreba. Godine 1...
  • Alen Bokšić
    Alen Bokšić (pronounced [alen bokʃitɕ]; born 21 January 1970) is a former football attacker from Croatia. He was a renowned forward known for his technique and is regarded as one of the best Croatian f...

13. veljače 1911. godine službeno osnovan klub odobrenjem Carskog namjesništva u Zadru, a na inicijativu četvorice Splićana, praških studenata, Fabijana Kaliterne, Vjekoslava Ivaniševića, Lucijana Stelle i Ivana Šakića uz pomoć Vladimira Šore i profesora Josipa Barača koji je klubu nadjenuo ime Hajduk, ime koje do dan danas ponosno nosi.

Povijest kluba po desetljećima: 1911 – 1920, 1921 – 1930, 1931 – 1940, 1941 – 1950, 1951 – 1960, 1961 – 1970, 1971 – 1980, 1981 – 1990, 1991 – 2000, 2001 – danas

Profili svih Hajdukovih igrača od 1911. do danas

Nogometaši Hajduka <-- see subproject for detail list

Svi Hajdukovi predsjednici

  • Kruno Kolombatović (13/2/1911 - 25/9/1911)
  • Ante Katunarić (25/9/1911 - 1/10/1912)
  • Petar Bonetti (1/10/1912 - 17/7/1913)
  • Grga Anđelinović (17/7/1913 - 5/10/1913)
  • Vladimir Šore (5/10/1913 - 6/7/1921)
  • Silvije Matulić (6/7/1921 - 14/11/1921)
  • Vjekoslav Fulgosi (14/11/1921 - 29/9/1923),(29/11/1924 - 19/10/1925)
  • Antun Grgin (29/9/1923 - 29/11/1924), (12/11/1926 - 23/10/1927)
  • Silvije Bulat (19/10/1925 - 12/11/1926)
  • Ante Kovačić (23/10/1927 - 10/12/1930)
  • Žarko Dešković (10/12/1930 - 10/1/1932)
  • Ante Starčević (10/1/1932 - 15/1/1933)
  • Vjenceslav Celigoj (15/1/1933 - 5/1/1936)
  • Fabjan Kaliterna (5/1/1936 - 15/4/1936)
  • Pave Kamber (15/4/1936 - 30/1/1938)
  • Mihovil Novak (30/1/1938 - 4/7/1938)
  • Petar Machiedo (4/7/1938 - 5/6/1939)
  • Janko Rodin (5/6/1939 - 2/8/1941), (7/5/1944 - 23/10/1945)
  • Humbert Fabris (24/10/1945 - 23/12/1946), (29/11/1947 - 30/1/1949)
  • Nikola Papić (23/12/1946 - 29/11/1947)
  • Ivo Raić (30/1/1949 - 17/11/1949)
  • Ante Jurjević Baja (17/11/1949 - 30/12/1950)
  • Marin Vidan (30/12/1950 - 16/12/1953)
  • Marko Markovina (16/12/1953 - 4/3/1958)
  • Petar Alfirević (4/3/1958 - 10/7/1962)
  • Petar Rončević (10/7/1962 - 4/8/1964)
  • Josip Košta (4/8/1964 - 29/1/1966)
  • Josip Grubelić (29/1/1966 - 3/3/1970)
  • Tito Kirigin (3/3/1970 - 25/2/1980)
  • Ante Skataretiko (25/2/1980 - 7/5/1981)
  • Ivo Šantić (7/5/1981 - 27/6/1984)
  • Ante Kovač (27/6/1984 - 30/6/1985)
  • Joško Vidošević (30/6/1985 - 7/11/1986)
  • Vlado Bučević (7/11/1986 - 27/2/1988)
  • Kolja Marasović (27/2/1988 - 17/7/1990)
  • Stjepan Jukić – Peladić (21/7/1990 - 12/12/1992)
  • Nadan Vidošević (12/12/1992 - 25/9/1996)
  • Anđelko Gabrić (25/9/1996 - 26/6/1997)
  • Željko Kovačević (26/6/1997 - 12/4/2000)
  • Branko Grgić (12/6/2000 - 23/9/2007)
  • Željko Jerkov (26/1/2008 - 10/3/2008)
  • Mate Tomislav Peroš (14/6/2008 - 6/8/2009)
  • Joško Svaguša (7/8/2009 - 22/12/2010)
  • Josip Grbić (22/12/2010 - 26/4/2011)
  • Hrvoje Maleš (26/4/2011 - 19/7/2012)
  • Marin Brbić (19/7/2012 - 8/4/2016)
  • Marijana Bošnjak (12/4/2016 - 17/5/2016)
  • Ivan Kos (17/5/2016 - danas

PREDSJEDNIK SPORTSKOG DRUŠTVA HAJDUK (funkcija aktivna od 1948. do 1949.)

  • Marin Krstulović (29/12/1948 - 17/11/1949)

PREDSJEDNICI KONFERENCIJE HAJDUKA (funkcija aktivna od 1984. do 1988.)

  • Ante Jurjević Baja (27/6/1984 - 7/11/1986)
  • Ante Čičo Ganza (7/11/1986 - 15/11/1987)
  • Tonći Marača (15/11/1987 - 27/2/1988)

PREDSJEDNICI SKUPŠTINE HAJDUKA (funkcija aktivna od 1988. do 2008.)

  • Tonći Marača (27/2/1988 - 16/7/1990)
  • Ivo Petrinović (21/7/1990 - 12/12/1992)
  • Vinko Cuzzi (12/12/1992 - 24/2/1997)
  • Luka Roić (24/2/1997 - 4/7/1997)
  • Damir Vukelja (4/7/1997 - 14/1/1998)
  • Šime Luketin (14/1/1998 - 7/6/2000)
  • Nedjeljko Špiro Erceg (7/6/2000 - 3/6/2004)
  • Ante Nosić (3/6/2004 - 22/11/2008)

PREDSJEDNIK SKUPŠTINE HAJDUK Š.D.D. (funkcija aktivna od 2008.)

  • Vinko Radovani (22/11/2008 - danas

Svi Hajdukovi treneri

  • Oldrich Just
  • Joseph Swagrovsky
  • Bohumil Macoun Milda
  • Otto Bohata
  • Norbert Zajiček
  • Zdenko Jahn
  • Karel Stiasny
  • Frano Zoubek
  • Rudolf Sloup - Štapl
  • Franz Mantler
  • Jindrich Šoltis
  • Vaclac Pinc
  • Jaroslav Bohata
  • Luka Kaliterna
  • Erwin Puschner
  • Veljko Poduje
  • Ante Blažević
  • Karel Senecky
  • Ilies Spitz
  • Ljubomir Benčić
  • Jiri Sobotka
  • Leo Lemešić
  • Branko Bakotić
  • Jozo Matošić
  • Aleksandar Tomašević
  • Frane Matošić
  • Ivo Radovniković
  • Milovan Čirić
  • Florijan Matekalo
  • Lenko Grčić
  • Krešimir Arapović
  • Ozren Nedoklan
  • Dušan Nenković
  • Slavko Luštica
  • Tomislav Ivić
  • Branko Zebec
  • Josip Duvančić
  • Vlatko Marković
  • Ante Mladinić
  • Petar Nadoveza
  • Stanko Poklepović (Špaco)
  • Sergije Krešić
  • Josip Skoblar
  • Marin Kovačić
  • Ivan Vucov
  • Luka Peruzović
  • Ivan Katalinić
  • Ivan Buljan
  • Mirko Jozić
  • Luka Bonačić
  • Zoran Vulić
  • Ivica Matković
  • Nenad Gračan
  • Slaven Bilić
  • Blaž Slišković (Baka)
  • Igor Štimac
  • Miroslav Blažević
  • Ivan Gudelj
  • Ivan Pudar
  • Mario Čutuk
  • Robert Jarni
  • Goran Vučević
  • Ante Miše
  • Ivica Kalinić
  • Edoardo Reja
  • Krasimir Balakov
  • Mišo Krstičević
  • Igor Tudor
  • Hari Vukas
  • Damir Burić
  • Marijan Pušnik
  • Joan Carrillo
  • Željko Kopić

13. veljače 1911. godine službeno osnovan klub odobrenjem Carskog namjesništva u Zadru, a na inicijativu četvorice Splićana, praških studenata, Fabijana Kaliterne, Vjekoslava Ivaniševića, Lucijana Stelle i Ivana Šakića uz pomoć Vladimira Šore i profesora Josipa Barača koji je klubu nadjenuo ime Hajduk, ime koje do dan danas ponosno nosi.

Povijest kluba po desetljećima: 1911 – 1920, 1921 – 1930, 1931 – 1940, 1941 – 1950, 1951 – 1960, 1961 – 1970, 1971 – 1980, 1981 – 1990, 1991 – 2000, 2001 – danas

Profili svih Hajdukovih igrača od 1911. do danas

Nogometaši Hajduka <-- see subproject for detail list

Svi Hajdukovi predsjednici

  • Kruno Kolombatović (13/2/1911 - 25/9/1911)
  • Ante Katunarić (25/9/1911 - 1/10/1912)
  • Petar Bonetti (1/10/1912 - 17/7/1913)
  • Grga Anđelinović (17/7/1913 - 5/10/1913)
  • Vladimir Šore (5/10/1913 - 6/7/1921)
  • Silvije Matulić (6/7/1921 - 14/11/1921)
  • Vjekoslav Fulgosi (14/11/1921 - 29/9/1923),(29/11/1924 - 19/10/1925)
  • Antun Grgin (29/9/1923 - 29/11/1924), (12/11/1926 - 23/10/1927)
  • Silvije Bulat (19/10/1925 - 12/11/1926)
  • Ante Kovačić (23/10/1927 - 10/12/1930)
  • Žarko Dešković (10/12/1930 - 10/1/1932)
  • Ante Starčević (10/1/1932 - 15/1/1933)
  • Vjenceslav Celigoj (15/1/1933 - 5/1/1936)
  • Fabjan Kaliterna (5/1/1936 - 15/4/1936)
  • Pave Kamber (15/4/1936 - 30/1/1938)
  • Mihovil Novak (30/1/1938 - 4/7/1938)
  • Petar Machiedo (4/7/1938 - 5/6/1939)
  • Janko Rodin (5/6/1939 - 2/8/1941), (7/5/1944 - 23/10/1945)
  • Humbert Fabris (24/10/1945 - 23/12/1946), (29/11/1947 - 30/1/1949)
  • Nikola Papić (23/12/1946 - 29/11/1947)
  • Ivo Raić (30/1/1949 - 17/11/1949)
  • Ante Jurjević Baja (17/11/1949 - 30/12/1950)
  • Marin Vidan (30/12/1950 - 16/12/1953)
  • Marko Markovina (16/12/1953 - 4/3/1958)
  • Petar Alfirević (4/3/1958 - 10/7/1962)
  • Petar Rončević (10/7/1962 - 4/8/1964)
  • Josip Košta (4/8/1964 - 29/1/1966)
  • Josip Grubelić (29/1/1966 - 3/3/1970)
  • Tito Kirigin (3/3/1970 - 25/2/1980)
  • Ante Skataretiko (25/2/1980 - 7/5/1981)
  • Ivo Šantić (7/5/1981 - 27/6/1984)
  • Ante Kovač (27/6/1984 - 30/6/1985)
  • Joško Vidošević (30/6/1985 - 7/11/1986)
  • Vlado Bučević (7/11/1986 - 27/2/1988)
  • Kolja Marasović (27/2/1988 - 17/7/1990)
  • Stjepan Jukić – Peladić (21/7/1990 - 12/12/1992)
  • Nadan Vidošević (12/12/1992 - 25/9/1996)
  • Anđelko Gabrić (25/9/1996 - 26/6/1997)
  • Željko Kovačević (26/6/1997 - 12/4/2000)
  • Branko Grgić (12/6/2000 - 23/9/2007)
  • Željko Jerkov (26/1/2008 - 10/3/2008)
  • Mate Tomislav Peroš (14/6/2008 - 6/8/2009)
  • Joško Svaguša (7/8/2009 - 22/12/2010)
  • Josip Grbić (22/12/2010 - 26/4/2011)
  • Hrvoje Maleš (26/4/2011 - 19/7/2012)
  • Marin Brbić (19/7/2012 - 8/4/2016)
  • Marijana Bošnjak (12/4/2016 - 17/5/2016)
  • Ivan Kos (17/5/2016 - danas

PREDSJEDNIK SPORTSKOG DRUŠTVA HAJDUK (funkcija aktivna od 1948. do 1949.)

  • Marin Krstulović (29/12/1948 - 17/11/1949)

PREDSJEDNICI KONFERENCIJE HAJDUKA (funkcija aktivna od 1984. do 1988.)

  • Ante Jurjević Baja (27/6/1984 - 7/11/1986)
  • Ante Čičo Ganza (7/11/1986 - 15/11/1987)
  • Tonći Marača (15/11/1987 - 27/2/1988)

PREDSJEDNICI SKUPŠTINE HAJDUKA (funkcija aktivna od 1988. do 2008.)

  • Tonći Marača (27/2/1988 - 16/7/1990)
  • Ivo Petrinović (21/7/1990 - 12/12/1992)
  • Vinko Cuzzi (12/12/1992 - 24/2/1997)
  • Luka Roić (24/2/1997 - 4/7/1997)
  • Damir Vukelja (4/7/1997 - 14/1/1998)
  • Šime Luketin (14/1/1998 - 7/6/2000)
  • Nedjeljko Špiro Erceg (7/6/2000 - 3/6/2004)
  • Ante Nosić (3/6/2004 - 22/11/2008)

PREDSJEDNIK SKUPŠTINE HAJDUK Š.D.D. (funkcija aktivna od 2008.)

  • Vinko Radovani (22/11/2008 - danas

Svi Hajdukovi treneri

  • Oldrich Just
  • Joseph Swagrovsky
  • Bohumil Macoun Milda
  • Otto Bohata
  • Norbert Zajiček
  • Zdenko Jahn
  • Karel Stiasny
  • Frano Zoubek
  • Rudolf Sloup - Štapl
  • Franz Mantler
  • Jindrich Šoltis
  • Vaclac Pinc
  • Jaroslav Bohata
  • Luka Kaliterna
  • Erwin Puschner
  • Veljko Poduje
  • Ante Blažević
  • Karel Senecky
  • Ilies Spitz
  • Ljubomir Benčić
  • Jiri Sobotka
  • Leo Lemešić
  • Branko Bakotić
  • Jozo Matošić
  • Aleksandar Tomašević
  • Frane Matošić
  • Ivo Radovniković
  • Milovan Čirić
  • Florijan Matekalo
  • Lenko Grčić
  • Krešimir Arapović
  • Ozren Nedoklan
  • Dušan Nenković
  • Slavko Luštica
  • Tomislav Ivić
  • Branko Zebec
  • Josip Duvančić
  • Vlatko Marković
  • Ante Mladinić
  • Petar Nadoveza
  • Stanko Poklepović (Špaco)
  • Sergije Krešić
  • Josip Skoblar
  • Marin Kovačić
  • Ivan Vucov
  • Luka Peruzović
  • Ivan Katalinić
  • Ivan Buljan
  • Mirko Jozić
  • Luka Bonačić
  • Zoran Vulić
  • Ivica Matković
  • Nenad Gračan
  • Slaven Bilić
  • Blaž Slišković (Baka)
  • Igor Štimac
  • Miroslav Blažević
  • Ivan Gudelj
  • Ivan Pudar
  • Mario Čutuk
  • Robert Jarni
  • Goran Vučević
  • Ante Miše
  • Ivica Kalinić
  • Edoardo Reja
  • Krasimir Balakov
  • Mišo Krstičević
  • Igor Tudor
  • Hari Vukas
  • Damir Burić
  • Marijan Pušnik
  • Joan Carrillo
  • Željko Kopić